Biržų žirgyne – naktigonės premjera

F. Grunskio nuotr.
Naktigoniai arklius ganė, laužus kūreno ir pasakojo įdomius nutikimus.
Šeštadienį Drąseikių kaimo Biržų žirgyne įvyko naktigonei skirtas renginys. Žirgyno svečiams buvo pristatyti žirgai. Buvo ir košės, arbatos bei žaidimų. Tris valandas vyko vakarojimas su žirgais, rajono folkloro kolektyvais, o norėję iš šieno arkliukus pynė.

Apie žirgyną ir naktigonę

Naktigonės renginį vedė jo sumanytoja Biržų kultūros centro darbuotoja Jūratė Garnelienė. Ji pasveikino dalyvius, atvykusius į pirmąją biržietišką naktigonę.

„Kasmet su Biržų „Siaudelos“ ansambliu važiuojame į naktigonę Anykščiuose. Sumanėme ir Biržuose surengti tokį renginį“, – sakė renginio vedėja. Ji priminė, kad Biržų žirgynas gyvuoja jau daugiau nei dvidešimt metų. Jo įkūrėjai Sonata ir Sigitas Aukštikalniai pradžioje augino Lietuvos sunkiuosius arklius, o dabar turi Lietuvos jojamųjų žirgų kaimenę. Žirgyne rengiamos jojimo pamokos, fotosesijos, kitos pramogos. Žirgyno įkūrėjai netoliese įkūrę ir populiarų basų kojų taką.

J. Garnelienė sakė, jog naktigonių paprotys atsirado XX amžiaus pradžioje. Naktigonių metu, vasaros antros pusės naktimis, kaip paaugdavo kumeliukai, piemenys ir pusberniai kartu ganydavo kaimo arklius. Naktigoniai kūrendavo laužus, kepdavo bulves, pasakodavo įvairias istorijas, krėsdavo pokštus. Kai pavargdavo, ganydavo pasikeisdami: vieni miegodavo, kiti budėdavo. Paprotys išnyko, valstiečiams išsiskirsčius į vienkiemius. Dabar naktigonės atgijo, kaip anų laikų prisiminimas – su senomis dainomis, pasakojimais, žaidimais…

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

Susijusios naujienos