Biržų viešajai bibliotekai – 90

Bibliotekos direktorė V. Vorienė (kairėje) gavo LR kultūros ministro Padėkos raštą. Jį įteikė kultūros viceministrė Z. Bružaitė (dešinėje).
Liepos 9 dieną paminėta Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos 90-ies metų veiklos jubiliejus.

Renginyje buvo pristatyta bibliotekos devynių dešimtmečių veiklos apžvalga: kaip keitėsi įstaiga per tuos metus, kokias naujas paslaugas siūlė bibliotekos vartotojams. Leista sau pasvajoti ir apie ateitį – modernias mobilios bibliotekos paslaugas, persikėlimą į naujas – atnaujintas buvusio Biržų pašto patalpas.

Į šventinį renginį atvyko Lietuvos Respublikos kultūros viceministrė Zita Bružaitė, Biržų rajono savivaldybės vadovai, buvę bibliotekos direktoriai – Ona Gerulienė, Danutė Medinienė, Juozas Enskaitis ir kiti bibliotekos bičiuliai. Renginio svečiams koncertavo grupė ,,Marabu“ (Pasvalys).

Kultūros viceministrė Zita Bružaitė sveikindama sakė: „Jei būtų rojus, tai būtų biblioteka“, tad ir palinkėjo gyvenimo kaip rojuje, kūrybinio augimo, sėkmingo kelio link svajonės – naujų patalpų bibliotekai.

Šiandien Biržų bibliotekoje yra kalbama kelių dešimtmečių kalbomis. Čia susijungia senųjų darbuotojų patirtys ir naujų (nebūtinai jaunų) darbuotojų polėkiai. Ir tik taip klaustuką (biblioteka?) pavyko paversti šauktuku (biblioteka!). Visų bibliotekos darbuotojų bei vadovų – esamų ir buvusių – vardai ir pavardės sugula į vientisą įstaigos romaną. Kad ir nuo kokio puslapio jį skaitytume, esmė ta pati – nešti, skleisti šviesą. Biblioteka dėkoja visiems už bendrystę ir atsiprašo, kad negalėjo į renginį pakviesti visų bibliotekos bičiulių, buvusių darbuotojų ir partnerių – o Jų tiek daug!

Parengta pagal Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos inf.

Padėkos raštai

Bibliotekos direktorė Vilmantė Vorienė už profesionalų ir kūrybingą vadybinį darbą, inovatyvius sprendimus, visuomeninę veiklą buvo apdovanota Lietuvos Respublikos kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko ir Biržų rajono savivaldybės mero Vyto Jarecko padėkos raštais.

Įstaigos darbuotojams bibliotekos veiklos 90 metų sukakties proga už ilgametį, profesionalų, kūrybinį darbą buvo įteikti Lietuvos Respublikos kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko Viktoro Pranckiečio, Lietuvos Respublikos Seimo nario Viktoro Rinkevičiaus, Biržų rajono savivaldybės padėkos raštai.