Biržų ugniagesiams gelbėtojams – naujas automobilis

I. Butkevičiūtės nuotr.
Vienas iš dvidešimties naujų automobilių jau stovi Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme, jis skirtas prevencijos ir gaisrų tyrimų darbams.
Antradienį Vilniuje šalies priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms perduota 20 specialios paskirties lengvųjų automobilių. Vienas iš jų jau stovi Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kieme, o už vairo – Biržų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis specialistas Dainius Skorka.

Nedidelis, bet galingas

„Naujasis automobilis „Nissan X- Trail“ jau visiškai sukomplektuotas, modernus ir paruoštas darbui. Jis bus naudojamas gaisro tyrimams, gaisravietės apžiūrai, taip pat prevencinėms priemonėms. Automobilis – didelio pravažumo, todėl nebus problemų, pasiekiant objektus, prie kurių kitu transportu sudėtingiau privažiuoti“,- naujojo automobilio privalumus vardijo D. Skorka.

Jis pažymėjo, kad ši transporto priemonė draugiškesnė aplinkai, turėtų suvartoti mažiau kuro. Naujasis automobilis turi visus būtinus skiriamuosius ženklus ir mėlyną švyturėlį. „Automobilis paruoštas reagavimui, taip pat tai yra mobili darbo vieta, kurioje specialistai gali naudotis kompiuteriais, spausdintuvu. Lygiuojamės į policiją“,- pridūrė D. Skorka.

Automobilis gali tempti priekabą iki 1800 kilogramų arba motosiurblį ir kitų tarnybų reikmėms.

Ne tik gesina gaisrus, bet ir tiria gaisro priežastis

Gyventojai dažnai neskiria dviejų – priešgaisrinės gelbėjimo ir savivaldybės priešgaisrinės tarnybų, todėl nesupranta, kam pareigūnams reikalingi lengvieji automobiliai.

„Savivaldybių ugniagesiai dažniausiai atlieka gelbėjimo darbus, gesina gaisrus, mažiau prevencijos. Todėl ir jų lengvųjų automobilių parkas mažesnis. Jie technika aprūpinami pagal savivaldybės galimybes. Mūsų, valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, atlieka tyrimus, aiškindamiesi gaisrų kilimo priežastis. Todėl ir lengvųjų automobilių komplektacija specifinė“,- paaiškino D. Skorka.

Jo žodžiais, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbo specifika yra tokia, kad nuolat būtina atnaujinti automobilių parką, nes visos transporto priemonės naudojamos 24 valandas per parą, bet kuriuo metų laiku.

Transportas – aštuoniolikai rajonų

Vidaus reikalų ministerija naujus automobilius skyrė aštuoniolikai rajonų. Juos gavo ne tik Biržai, bet ir kaimynai – Kupiškis, Pasvalys, Rokiškis.

Biržiečiams skirtas automobilis – penkių sėdimų vietų. Vieno automobilio kaina 35 453 eurai. Pagal patvirtintą valstybinės priešgaisrinės priežiūros (toliau –VPP) pareigūno ir jo mobiliosios darbo vietos (automobilio) aprūpinimo priemonėmis standartą, VPP pareigūnai aprūpinti: asmeninėmis apsaugos priemonėmis, darbo įrankiais, įvairiais matavimo prietaisais, mobiliaisiais spausdintuvais, apšvietimo, gelbėjimo ir kriminalisto priemonėmis.