Biržų turguje – Sekminių dvelksmas

Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Sekminių vantos.

Traukiam į Biržų turgų. Sekminių vaišių. Sūrių, kiaušinių, pyragų... Bet pirkėjai kažkodėl užgulę šviežios mėsos, rūkytų dešrų ir lašinių skyrių. Pieno produktų prekiautojų po žiemos dar labiau sumažėję. Kainos nepasikeitusios: litras pieno – 60 euro centų, litras grietinės – 4 eurai. 1 kg varškės – 4 eurai. Saldūs pieno sūriai (kg) po 5 eurus. Kepti ir rūkyti sūriai po 6 eurus. Kilogramui sviesto – 10 eurų. Pirkėjai išsijuosę „kabina“ grietinę. Prekiautojos Lidos kibiras tuštėja. Dar tik rytas. Ir pieno produktus pirkėjai išpirks.

Iš bandelių, sausainių, pyragų kalno kyšo tik šviesiaplaukio pardavėjo kaukė. Asortimentas įvairus, kiekvienam pagal pageidavimą. O ir pardavėjas – smagus. Moka pyragus reklamuoti. Sukasi kaip voverė. Smagurių eilė.

Turguje praverčia senos pažintys. Vyriškis po paviljoną ieško vištos kiaušinių. Prekiautoja iš po skverno ištraukia indelį. Šviežutėliai. Naminiai. 2,50 euro. Kitos ūkininkės siūlo ir pigesnių: po 1,50-2 euro. Gaspadinės po Sekminių sodins vištas ant kiaušinių. Už kiaušinius teks pakovoti. Tiesiog rytais atsikelti anksčiau, kiaušinių nepramiegoti.

Medeikietės Albinos prekystalis – baltoj pakalnučių žiedų pūgoj... Kam pakalnučių? Vienam, kitam...

Kviečiukų ir miežių maišai pūpso kaip kokie du diedai. Branginasi. 10 eurų už 50 kg.

– Kai prikulsim šviežių, atpigs, – laikosi savo kainos ir merkia akį simpatiška ūkininkė.

O prie turgaus sienos darbymečiui kolekciją išrikiavęs vabalninkietis Dalius. Šluotos (2 eurai), iš vytelių pintos nešioklės malkoms (12 eurų), krepšiai gėlių sodinimui (5 eurai). Kauptukai daržo ravėjimui po 7 eurus. Dalgiakočiams –12 eurų. Kirvių, kastuvų kotai triskart pigesni. Po 4 eurus. Vienas vyriškis vietoj piniginės traukia kirvuką. Prašo Daliaus, kad kirvukui išrinktų ir uždėtų kotą. Dalius kotus surišęs ne paprastais virvagaliais, bet vyriškais kaklaraiščiais.

Sekminių išvakarėse jis iš žalių Vabalninko krašto berželių šakelių sudėjęs ir pirmąsias šių metų sezono vantas. Sekminių vanta – pigiausia Daliaus prekė. Tik 1,5 euro. Vantos – kvapnios, lapeliai dar gyvi, nebyra, nors imk ir Sekminių vainiką pink...

 

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.