Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Biržietė Regina Slavinskienė prekiauja daugiamečiais, dekoratyviniais medeliais, krūmais, gėlėmis.

Biržietė Regina Slavinskienė keturis dešimtmečius Biržų turguje prekiauja dekoratyviniais, daugiamečiais augalais, krūmais. Prie motinos prisijungė ir dukra Gitana. Augalus augina pačios. Kai kuriuos išpuoselėja iš atvežtinių daigelių. Moterys domisi augalais, plečia savo akiratį kasmet nepraleisdamos parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Olandijoje. Sukauptomis žiniomis mielai dalinasi su pirkėjais. Gitana dalina vertingus patarimus, kaip puošti sodybą, kurti iš augalų kompozicijas. Kas jau buvo pirkęs iš jų kokį augalėlį, vėl čia sugrįžta. Renkasi naujus arba turimą kolekciją pildo tais pačiais, savo jau numylėtais.

Pavyzdžiui, pušų – 60 rūšių. Jų kaina nuo 5 iki 30 eurų.

Šį pavasarį, pasakoja Regina, madingiausia šluotelinė hortenzija (8 eurai), smilgos, viksvos (6 eurai), jukos (30 eurų), svyrantis šilkmedis (25 eurai).

– Tujos po 3 eurus. Bet smaragdinių tujų jau nebeturiu. Kaip ir svyrančių sakurų. Svyrančios sakuros kainavo po 40 eurų, bet išpirko didmiesčių pirkėjai. Dar turiu paprastesnių sakurų. Už jas prašau 25 eurų, – sakė prekiautoja.

Tiems pirkėjams, kurie gausybėje augalų pasiklydo ir niekaip neapsisprendė, Regina Slavinskienė patarė rinktis lauravyšnę (20 eurų). Išauga gražus krūmas, žiemą žaliuoja. Žydi baltais žiedais. Žiedai kaip pakalnučių ir labai kvapnūs.

Už sodybos karalių – skiepytą kadagį, kaip ir maumedį, prašė 25 eurų. Azaliją – 8 eurai, migdolas – 15 eurų...

Žmonės domėjosi ir vaistiniais medeliais. Ginkmedžiai –15-25 eurai, šermukšniai po 15 eurų, putinai po 5 eurus.

Moteris ieškojo vijoklinių rožių. Rožių pas Reginą – tik likučiai. Rožėmis Regina jau nebeprekiaus. Anot jos, atsibodo save nuodyti. Rožes puola amarai, kiti kenkėjai, jas reikia dažnai purkšti…

Augalų parade prabangiausi – bonsai. Maumedžio bonsas – 600 eurų, kėnio – 300 eurų. Bonsai pirkėjų kantriai laukia. Ir sulauks.