Biržų savivaldybės meras sulaukė patarėjo

Asmeninio albumo nuotr.
Biržų rajono savivaldybės mero Vyto Jarecko patarėjas komunikacijos klausimais Audrius Rudys.
Nuo šio pirmadienio Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas turi savo patarėją komunikacijos klausimais. Mero patarėjas – komunikacijos specialistas Audrius Rudys iš Panevėžio. Jam 50 metų. Mero patarėjas Audrius Rudys – „Biržiečių žodžio“ pašnekovas.

Apie gimtinę, vaikystę, mokslus

Gimiau Kupiškio rajone, Antašavos apylinkėje. Augau penkių vaikų šeimoje. Pats jauniausias. Esame keturi broliai ir sesuo. Mokiausi Antašavos aštuonmetėje, vėliau Kupiškio vidurinėje mokykloje. Iki kariuomenės studijavau Vilniaus inžineriniame statybos institute (VISI).

Žurnalistika ir politika

1993 m. atvykau į Panevėžį ir pradėjau dirbti radijuje, televizijoje bei vietiniuose laikraščiuose. 1996-1997 m. buvau išrinktas Panevėžio miesto tarybos nariu pagal „Jaunosios Lietuvos“ sąrašą. 1997 m. – „Nevėžio radijo“ direktorius. 2000 m. dirbau KTV plius televizijoje. 2003 m. pradėjau dirbti Panevėžio miesto savivaldybėje mero Vito Matuzo atstovu spaudai.

Sugrįžimai

2006 išėjau į privatų verslą, o 2008 m. vėl grįžau dirbti į savivaldybę mero patarėju. Iki 2020 m. dirbau savivaldybės komunikacijos skyriuje. Vilniaus universitete baigiau žurnalistikos institutą ir įgijau komunikacijos specialisto bakalauro laipsnį.

Šeima

Vedęs. Žmona Vilda. Sūnui Vytautui – aštuoniolika, dukrai Viltei – trylika metų.

Biržai ir rokas

Pirmoji neoficiali „pažintis“ su Biržais įvyko 1986 metais, besimokant Kupiškio vidurinėje mokykloje. Tuo metu gyvenome bendrabutyje ir buvo madinga mokėti groti gitara. O viena populiariausių grupių mūsų tarpe, kurių dainų ir mokėmės groti gitara, buvo Biržų roko grupė „August Band“.

Pažintys ir radijas

Vėliau likimas mane suvedė su šios grupės „August Band“ vadovu Eugenijumi Gražiu. Su juo palaikome draugiškus santykius iki šiol.

Kita artimesnė pažintis su Biržais užsimezgė 1997 – 99 metais, kada vadovavau „Nevėžio radijui“. Mūsų radijo antena buvo įrengta ant Biržų naftotiekio bokšto. „Nevėžio radijo“ biržiečiai galėjo klausytis berods 107.3 FM dažniu. Po to radiją perpirko kiti akcininkai ir pakeitė pavadinimą („Pulsas“).

„Nevėžio radijo“ laikais dažnai tekdavo būti Biržuose, bendrauti su tuometiniais savivaldybės vadovais: a.a. Vytautu Zurba ir Kęstučiu Slavinsku. Ta pažintis ir bendravimas tęsėsi ilgą laiką.

Alus ir rėmėjai

Pažįstu ir „Rinkuškių alaus“ savininkus. Ne kartą teko bendrauti, lankytis gamykloje ir radijo laikais, ir vėliau dirbant televizijoje. Sigitas Kalkys maloniai sutikdavo paremti ir Panevėžio studentų sąjungos šventes. Esame dėkingi jiems už tai. O radijas savo ruožtu remdavo Biržų miesto šventes. Tuo metu labai garsios būdavo alaus šventės. Visada būdavome jų informaciniais rėmėjais.

Pasiūlymai ir patirtys

Šių metų balandžio mėnesį sulaukiau Biržų rajono savivaldybės mero Vyto Jarecko pakvietimo tapti mero patarėju komunikacijos klausimais. Koordinuosiu Savivaldybės mero viešuosius ryšius, padėsiu formuoti ir įgyvendinti viešųjų ryšių politiką, patarsiu komunikacijos ir informacijos viešinimo klausimais. Turiu nemažai patirties, kurią stengsiuosi perteikti Biržų rajono savivaldybei.

Darbai ir tikslai

Pirmieji mano darbai bus parengti komunikacijos priemonių planą, kurį suderinę su meru bandysime įgyvendinti. Mūsų tikslas, kad savivaldybės veikla taptų kuo skaidresnė, aiškesnė ir atviresnė Biržų rajono visuomenei.