Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Pačeriaukštės seniūnijos kiemelis praėjusių metų Biržų miesto šventėje. Smilgių bendruomenės pirmininkė Danguolė Plentauskienė ir Smilgių seniūnaitijos seniūnaitė Laima Stapulionienė reklamuoja savo krašto patiekalą – zacirką.
Artėja Biržų miesto šventė. Jai tradiciškai ruošiasi ir mūsų krašto kaimo bendruomenės. Šiemet vietoj kelių seniūnijos kiemelių bendruomenės bursis į vieną. Lankytojams duris pravers Sanatorija.

– Kiekvienais metais Biržų rajono kaimo bendruomenės Biržų miesto šventėje pristato savo kiemelius. Kiemeliuose atgimsta krašto amatai, tradicijos bei pabrėžiamas kiekvieno regiono savitumas. Šiemet seniūnijų bendruomenės taip pat dalyvaus Biržų miesto šventėje, tik ne tokiu dideliu pajėgumu kaip anksčiau. Vietoje daugybės įvairiaspalvių ir įdomiausių kiemelių pristatysime tik vieną. Kiemelį kolektyviškai kurs visos rajono kaimo bendruomenės. Tema pasirinkta atkreipiant dėmesį į šių metų karantiną. Kursime „Sanatoriją“. Pažadame: ne tik smagiai praleisite laiką, bet ir savo kūną ir sielą palepinsite įvairiausiomis mūsų siūlomomis procedūromis, – „Biržiečių žodžiui“ pasakojo Biržų rajono kaimo bendruomenių sąjungos pirmininkė Edita Čepokienė.

Į „Biržiečių žodžio“ klausimą, kiek savo asmeninių lėšų bendruomenių nariams teks pakloti „Sanatorijai“, Edita Čepokienė atsakė: tikslią sumą įvardinti tikrai sudėtinga. Idėja vis dar vystoma ir poreikiai dar nėra tiksliai žinomi. Kiekviena bendruomenė prisidės savo jėgomis ir lėšomis pagal savo sumanymus. Vienos mažiau, kitos – daugiau.

– Mūsų rajono bendruomenės tikrai labai kūrybingos ir išradingos, todėl jos geba neišlaidaudamos parengti įvairių staigmenų ir maloniai nustebinti ne tik mūsų krašto žmones, bet ir atvykstančius svečius. Galima drąsiai teigti, jog Biržų rajono kaimo bendruomenių kiemeliai – viena išskirtiniausių Biržų miesto šventės dalių.Tikimės, kad ir šiais metais mums pavyks sužavėti ir sudominti šventės dalyvius, – tikino Edita Čepokienė.

Į klausimą, ar Biržų rajono savivaldybė kompensuos bendruomenėms išlaidas, Biržų rajono kaimo bendruomenių lyderė Edita pasidžiaugė: savivaldybė labai noriai bendradarbiauja ir kaip galėdama prisideda prie bendruomenės idėjos įgyvendinimo (įskaitant ir piniginę paramą).

Tad akivaizdu, kad „Sanatorijos“ statybos bendruomenių aktyvistų negąsdina.

– Kiekviena seniūnija turės paruošti kiemelyje nors po vieną procedūrą ir vieną ar du žmones (medicinos darbuotojus) atlikti šiai procedūrai. Mūsų Vabalninko seniūnijai paskirtas tikrai nesunkus darbas – lankytojų priėmimas į „Sanatoriją“. Truputėlį reikės užimti svečius, juos su humoru pakalbinti. Jau pradėjome ruoštis – skiname ir džioviname mėtas, spaudžiame eterinius aliejus, – „Biržiečių žodžiui“ apie savo užduotis pasakojo Vabalninko seniūnijos atstovė, Šukionių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Bieliakienė.