Biržų ligoninės likimas: jeigu skyriai veiks nenuostolingai – išliks, jeigu skaičiuos nepriteklius – uždarys

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Ar išliks Biržų ligoninės Chirurgijos ir Reanimacijos skyriai, paaiškės 2025 metais, kai ministerija vertins, ar jų veikla atitinka nustatytas normas.
Panašu, kad nuo Sveikatos apsaugos ministerijos brukamos sveikatos apsaugos reformos neišsisuks nė viena savivaldybė – tik vienus „nukenksmins“ labiau, kitiems „skaudės“ mažiau. Koks likimas laukia Biržų ligoninės Chirurgijos ir Reanimacijos skyrių, paaiškės 2025 metais – daugiau nei dvejus metus skyrių veikla turi būti nenuostolinga, o jeigu šio rezultato nepavyks pasiekti, uždarys visam laikui. Kita žinia – nuo kitos vasaros šalyje veiks viena centralizuota Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba.

Susitiko su viceministre

Trečiadienį Biržų rajono meras Vytas Jareckas Sveikatos apsaugos ministerijoje susitiko su viceministre Danguole Jankauskiene ir Asmens sveikatos departamento direktore Odeta Vitkūniene.

Susitikimo metu aptartos Biržų ligoninės Chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių veiklos perspektyvos, Greitosios medicinos pagalbos (GMP) reorganizavimo, pacientų pavėžėjimo paslaugos įgyvendinimo ir kiti sveikatos reformos klausimai.

Vertins po dvejų metų

Po susitikimo kalbintas meras „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad didžiausias nerimas visgi išlieka dėl Biržų Chirurgijos, ortopedijos ir traumatologijos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių veiklos.

“Nerimą kelia tai, kad mažėjant rajono gyventojų, mažėja ir atliekamų operacijų skaičius, dalis gyventojų išvyksta operuotis ir gydytis į kitų rajonų ligonines. Kad rajono gyventojai susigrąžintų pasitikėjimą mūsų ligoninės gydytojais, ligoninės bei skyrių vadovams reikia stipriai pasistengti dėl paslaugų kokybės, o rajono tarybos nariams – dėl sprendimų, numatančių paramą, pritraukiant reikalingus gydytojus, įsigyjant ir atnaujinant reikalingą diagnostinę ir operacijoms reikalingą įrangą“,- sakė V. Jareckas.

Sveikatos ministerija 2025 metais dar kartą vertins minėtų skyrių veiklą. Ir jeigu ji neatitiks tam tikrų nuostatų, licencija tęsti skyrių veiklą nebus pratęsta.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/