Iš Biržų kilęs „Circle K“ vadovas gyvena pagal tėvų įdiegtas pamokas

Asmen. nuotr.
Pasak Skirmanto Mačiuko, mažas miestelis nėra nei nuosprendis, nei visam gyvenimui užklijuota etiketė.

Skirmantas Mačiukas – biržietis. Baigęs vidurinę mokyklą vaikinas išvyko studijuoti į sostinę. Ir tenai pradėjo kurti savo karjerą. Šiandien Skirmantas – vieno didžiausių Lietuvoje, Kanados kapitalo degalinių tinklo „Circle K“ vadovas mūsų šalyje. Lapkričio pabaigoje „Circle K“ duris atvers ir gimtuosiuose Biržuose.

Papasakokite kur gimėte, kokioje šeimoje augote?

Gimiau ir užaugau Biržuose, kuriuos palikau kai sulaukęs pilnametystės išvažiavau studijuoti į Vilnių. Biržuose gyvena mano tėvai: visą gyvenimą miškams atidavęs tėtis, miškų inžinierius Rimvydas ir mama Otilija. Tėvai visada dirbo Biržų miškų urėdijoje. Jie yra visuomeniški, aktyvūs, daug pomėgių turintys žmonės, man įdiegė supratimą, kad pažanga be pokyčių ir asmeninių pastangų yra neįmanoma. Tai labai į pagarbą kitam žmogui ir svarbias pamatines vertybes orientuoti žmonės, ir tai iki šiol atsispindi mano gyvenime.

Baigęs inžinieriaus studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) vėliau studijavau Vilniaus universiteto (VU) Verslo mokykloje, o paskui žinias gilinau Baltijos vadybos instituto (BMI) tarptautinėje verslo vadybos magistratūros programoje. Prieš ketverius metus studijavau Bendrovių valdymo institute Baltijos šalyse (Baltic Institute of the Corporate Governance). Išsilavinimas padėjo ne tik gauti gamybai ir prekybai reikalingų žinių, bet ir greičiau perimti moderniausius verslo procesų organizavimo bei valdymo principus.

Kaip klostėsi Jūsų karjera?

Po pirmojo beveik porą metų trukusio darbo viešajame sektoriuje perėjau į prekybą, o 2001 metais pradėjau dirbti Norvegijos valstybinės energetikos bendrovės „Statoil“ grupėje. Nuo šio sektoriaus taip ir nebenutolau. Darbas su pardavimais, verslo plėtra, tarptautinė profesinė patirtis ir nuolatinis mokymasis leido kilti karjeros laiptais, išbandyti save įvairiose pozicijose. Šiuo metu esu vieno didžiausių Lietuvoje, Kanados kapitalo degalinių tinklo „Circle K“ vadovas mūsų šalyje.

Ką patartumėte žmonėms iš mažo miestelio, kurie nori siekti karjeros, bet nedrįsta? Kaip pasiekti tai, ką pasiekėte Jūs, tapęs didžiulio degalinių tinklo vadovu? Kokių charakterio savybių reikia?

Mažas miestelis nėra nei nuosprendis, nei visam gyvenimui užklijuota etiketė. Reikėtų mesti į šalį tokius stereotipus ir neleisti jiems sutrukdyti pasibelsti į svajonių darbo duris. Esu tikras, kad noras tobulėti, mokytis bei atvirumas naujovėms gali padėti pasiekti bet kokį užsibrėžtą tikslą. Tačiau kartu verta prisiminti ir tai, kad pastangų ir disciplinos į profesinį augimą taip pat reikės įdėti be galo daug.

Ar turite šeimą? Kokia ji? Ar dažnai sugrįžtate į gimtinę? Ką ji Jums reiškia?

18-a pirmųjų savo gyvenimo metų gyvenęs Biržuose tikrai gerai pailsiu gamtoje. Be galo mėgstu ir savo gimtąjį kraštą, ir keliauti po kitas Lietuvos vietas. Su draugų kompanija jau keliolika metų plaukiojame įvairiomis upėmis, keliaujame turistiniais automobiliais todėl gamta ir buvimas joje man reiškia tikrai daug. Šeimoje auga du vaikai – jiems taip pat stengiamės parodyti kuo daugiau pasaulio, neužsisėdėti namuose. Manau, kad tebesitęsianti pandemija mus visus paskatino Lietuvą atrasti iš naujo.

Kaip kilo mintis atidaryti degalinę gimtuosiuose Biržuose?

Visuomet ieškome naujų plėtros galimybių, norime ateiti į tas rinkas, kuriose dar nesame ir matome potencialą. Taip nutiko, kad susiklostė palankios aplinkybės ir degalinių tinklo plėtrai mano gimtajame mieste.

Senoji degalinė jau užsidarė. Ar vyks papildomi statybos darbai, ar ji bus didesnė, ar liks tokia pati?

Šią savaitę pradedame degalinės rekonstrukcijos darbus. Degalinė liks beveik tokia pati, tačiau adaptuosime ją pagal mūsų degalinių konceptą: atsiras sėdimos/poilsio vietos kurios yra labai pamėgtos klientų kitose mūsų degalinėse. Naujoje degalinėje bus galima vaišintins populiariausiais dešrainiais, mėsainiais, šviežiais sumuštiniais, kuriuos darbuotojai šviežius pagamins kiekvieną rytą. Taip pat ir švieži kepiniai, kuriuos kepsime kiekvieną ankstų rytą. Pietums skirto karšto maisto pasiūlymai, gaivieji gėrimai ir žinoma klientų pati mėgstamiausia kava kelyje.

Kaip ji atrodys, ką siūlys? Ar dirbs visą parą?

Degalinė Biržuose kaip ir kitos mūsų tinklo degalinės veiks visa parą, 7 dienas per savaitę. Degalinės interjeras bus naujausių tendencijų, ryškių ir gaivių „Circle K“ naudojamų spalvų, bei elementų.

„Alaušos“ darbuotojai atleisti. Kaip bus toliau? Ar jie turės galimybę dirbti „Circle K“?

Šiuo metu vykdome naujos komandos atrankos procesus, planuojame, kad degalinėje dirbs 7-8 žmonės. Buvę darbuotojai taip pat buvo pakviesti dalyvauti atrankos procese.

„Circle K“ degalinėse labai populiaru užkandžiauti. Kaip Biržų naujojoje degalinėje bus užtikrinama ta pati aukšta maisto kokybė kaip ir didžiuosiuose miestuose?

Biržuose, kaip ir kitose tinkle degalinėse, be galo didelį dėmesį skirsime maisto saugai, kokybei ir gausiam asortimentui. Pasistengsime, kad klientai čia atrastų mėgstamiausius ir mūsų populiariausius produktus, bei užtikrinsime jų šviežumą.

Kada planuojate atsidaryti?

Degalinės atidarymas planuojamas lapkričio pabaigoje.

Kiek „Circle K“ degalinių tinklas turi Lietuvoje?

Šie metai kaip niekad gausūs naujų degalinių ir degalinė Biržuose bus 80-toji „Circle K“ visapusio aptarnavimo degalinė. Savo tinkle valdome dar 11 automatinių degalinių.

“Circle K” yra didžiausia pagal pajamas Lietuvos mažmeninės naftos prekybos bendrovė. Didžiąją dalį jos degalinių tinklo sudaro viso aptarnavimo degalinės – jų yra 79, dar 11 – automatinės. Pagal 2019 metais sumokėtus mokesčius „Circle K“ Lietuvoje užėmė šeštą vietą.