Biržų jaunimas prarastą laiką bando kompensuoti naujomis veiklomis

Ž. KATKŪNAITĖS nuotr.
Biržų Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė T. Karvelytė bei jaunimo reikalų koordinatorė Ž. Klungienė pasakojo, kad jaunimas jautriai išgyvena karantino padarinius.
Karantinas išmokė gyventi kitaip ir tik dabar ryškėja jo pasekmės. Nukentėjo ne tik verslai, žmonės prarado darbus ir pajamas... Atskirtį nuo artimųjų išgyveno senoliai. O kaip į aktyvias veiklas pavyksta sugrįžti vaikams ir jaunimui? Apie rūpesčius ir džiaugsmus kalbame su Biržų Jaunimo reikalų tarybos (JRT) pirmininke Toma Karvelyte bei jaunimo reikalų koordinatore Žydrūne Klungiene.

Atstovavimas

Biržų JRT pirmininkė T. Karvelytė teigė gyvenanti darbingomis nuotaikomis – daugiausia dėmesio skiria artėjančiai miesto šventei. Numatyta įkurti jaunimo kiemelį, o jame bendroms veikloms suburti jaunimo organizacijas. „Mūsų pagrindinis tikslas – bendradarbiavimas“,− sakė pirmininkė.

Pasak jos, šiuo metu JRT turi ir kitų ambicingų planų – tiria jaunimo problemas. „Darbo yra daug, norų ir tikslų taip pat turime ne vieną“,− atskleidė T. Karvelytė. Jai antrino kolegė Ž. Klungienė, pabrėždama, jog nesidomintiems JRT veikla gali pasirodyti menka, tačiau realiai atliekamas svarbus darbas. „Šis jaunimo problemikos tyrimas reikalauja daug laiko ir pastangų, nes išsiaiškinus situaciją, reikėtų formuoti jaunimo politiką, stebėti, kaip ji įgyvendinama“,− sakė Ž. Klungienė. Tyrimo metu surinkti duomenys keliaus JRT, paskui bus pateikti savivaldybės administracijai ir tada – rajono savivaldybės tarybai. „Svarbiausia pajausti, kuo gyvena jauni žmonės. Šis tyrimas apims ir 14 – 18 metų jaunimą, ir į rajoną grįžusius po studijų. Labai svarbu žinoti, kaip sekasi mokytis, studijuoti, apsigyventi, įsidarbinti. Išties matome problemų“,− sakė T. Karvelytė.

Anketų kūrimas, apklausos, analizė – visa tai numatyta atlikti iki metų pabaigos. Pagrindinė JRT funkcija – analizuoti nutarimus, kurie veikia jaunimo politiką. „Mes esame patariamoji institucija, galinti teikti pasiūlymus, galime bendradarbiauti tiek vietiniu, tiek tarptautiniu lygmeniu“,− kalbėjo Ž. Klungienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/