Biržų fūristai: lietuvių neliečia, bet imigrantų išnaudojimas tikrai egzistuoja

Asociatyv. nuotr.
Tolimųjų reisų vairuotojais dirbantys biržiečiai teigia, kad iš baimės prarasti darbą užsieniečiai leidžiasi išnaudojami.
Po paviešintų duomenų apie darbuotojų išnaudojimą transporto įmonėse kalbamės su Biržų vairuotojais.

Neseniai per šalį nusirito skandalas apie lietuviškose transporto įmonėse masiškai išnaudojamus tolimųjų reisų vairuotojus. „Laisvės TV“ žurnalistų atliktas tyrimas atskleidė tikrąją „fūristų“ gyvenimo virtuvę. Reportaže pasakojama, kaip lietuvių įmonės išnaudoja imigrantus, naudodamiesi jų kalbos nemokėjimu, savo teisių neišmanymu, bei baime prarasti vie nintelį pragyvenimo šaltinį – darbą. Tyrimas parodė, kad tokia praktika egzistuoja net ir didžiausiose Lietuvos transporto įmonėse: „Girtekoje“, „Hoptransoje“, „Vlantanoje“. Tarp besiskundžiančių įmonių neteisėtu elgesiu dažnai pasitaiko ir lietuvių. Tad redakcija pasikalbėjo su keliais biržiečiais, kurie ne pirmus metus dirba tolimųjų reisų vairuotojais. Pasirodo, darbdaviai su lietuviais yra daug atsargesni.

Išnaudoja imigrantus

Biržietis Vaidas (vardas pakeistas) jau ketvirtus metus dirba įmonėje „Girteka“, kuri taip pat minima tarp imigrantus išnaudojančių darbdavių. Tačiau vyras apie įmonę nieko blogo pasakyti negalėjo, jam viskas gerai, darbo sąlygos puikios, užmokestis padorus, o už butą nuvykus į užsienio šalį taip pat nereikia mokėti. Bet Vaidas neslėpė, kad vairuotojų išnaudojimas iš Ukrainos ar kitų trečiųjų šalių tikrai egzistuoja.

“Su lietuviais darbdaviai elgiasi atsargiau. Nors yra pasitaikę visko, bet jie labiau linkę išnaudoti kitų šalių gyventojus, dažniausiai – ukrainiečius. Nekalbu vien apie įmonę, kurioje pats dirbu, tai vyksta daug kur. Užsieniečiai yra verčiami mokėti nelegalias pinigines rinkliavas ir darbdavių išgalvotas nuobaudas, taip pat – klastoti laiko darbo apskaitą ir pažeidinėti taisykles. Jie nemoka lietuvių kalbos, pasirašo dokumentus nesuprasdami po kuo, o paskui kenčia. Su lietuviais taip nepasielgsi, mes savo teises išmanome,“- „Biržiečių žodžiui“ pasakojo vairuotojas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/