B. Petkevičiūtės nuotr.
Viena iš Susisiekimo ministerijos vykdomų reformų – pataisų numato, kad tarpmiestiniais maršrutais nuo 2026 metų galės važinėti ne senesni negu 10 metų autobusai, o kadangi nauji autobusai į Biržus atriedėjo 2020-siais, įstaigos direktorius Marius Šernas 2030-siais prognozuoja parko žlugimą ar visišką veiklos krypties pakeitimą.
Kai kurių šalies mažųjų miestų autobusų parkai ketina atsisakyti tarpmiestinių maršrutų, nes Susisiekimo ministerijos keliami reikalavimai jiems „nebeįkandami“. Išgirdę tokią informaciją, biržiečiai susirūpino, kad taip nenutiktų ir Biržams – kaip autobusu nuvažiuos į kitus miestus? Biržų autobusų parko direktorius Marius Šernas ramina sakydamas – kol kas rajonui tai negresia, tačiau ateities prognozės nieko gero nežada.

Naujos pataisos

Mažųjų šalies miestų autobusų parkai baiminasi vykdomos Susisiekimo ministerijos reformos, nes tarpmiestinio susisiekimo vežėjams keliami tokie reikalavimai, kuriems įvykdyti, pavyzdžiui, naujesniems autobusams įsigyti, reikalingos didelės investicijos. O mažesni šalies autobusų parkai piniguose „nesimaudo“, tad apie naujus autobusus gali tik pasvajoti. Todėl jiems ir nelieka kitos išeities, tik trauktis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com