Biržų aklieji ir silpnaregiai turės naują bendruomenės vedlį

V. Leščinskienės nuotr.
Naujuoju LASS Biržų rajono filialo pirmininku išrinktas Dainius Masėnas kasdien į Biržus atvyks iš Panevėžio.
Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos (LASS) Biržų rajono filiale – pokyčiai. Dešimt metų viešajai įstaigai vadovavusi pirmininkė Valė Kuprovskienė oficialiai pranešė paliekanti šias pareigas – vienbalsiai nutarta jas patikėti naujam pirmininkui, panevėžiečiui Dainiui Masėnui.

Išeina į užtarnautą poilsį, bet nare liks

V. Kuprovskienė naujieną pranešė ataskaitinio susirinkimo metu. „Išeinu dėl asmeninių priežasčių. Nusprendžiau, jog atėjo metas pagyventi sau. Prisipažinsiu, išeinu ir dėl to, kad informacines technologijas prisivyti sunku – nebe mano akims ir nervams. Nutariau sveikatos resursus pasitaupyti anūkų priežiūrai. Apsisprendžiau tvirtai. Aišku, kad gaila išeiti ir ne taip paprasta. Dešimt metų čia išdirbau, dirbti patiko“,- jaudindamasi susirinkusiems kalbėjo V. Kuprovskienė. Ji žadėjo dar padirbti iki kitų metų, ir nors iš pirmininkės pareigų traukiasi, bet nare išliks.

Gebėjo prakalbinti kiekvieną

Už ilgametį darbą V. Kuprovskienei dėkojo LASS Šiaurės rytų centro direktorius Aloyzas Vilimas. Savo kalboje jis akcentavo, kad pirmininkė buvo tikra filialo lyderė, vedlė, siela – gebėjo prakalbinti kiekvieną bendruomenės narį, jį išklausyti, o kartu ir glaudžiai bendradarbiavo su savivaldybe. Už konstruktyvų, dalykišką bendravimą V. Kuprovskienei dėkojo savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė. „Organizacija dirbo sėkmingai, o vadovo orumas apsaugojo nuo buvimo politine korta. Valytė mokėjo pateikti, išsakyti iškilusias problemas. Nieko nėra baisiau, kai bandoma pasinaudoti neįgaliu žmogumi, bandant jį grūsti pro visus įstaigų įėjimus ir dar tai rodyti per televiziją. Tai antihumaniška, nepadoru“,- nuomonę išdėstė I. Varzienė. Vicemerė Audronė Garšvaitė ragino organizacijos narius ir toliau aktyviai bendrauti, burtis, naudotis filialo teikiamomis paslaugomis, pagalba. „Tikimės, kad visos erdvės mieste iki vasaros bus sutvarkytos, o aplinka pritaikyta jūsų poreikiams“,- žadėjo vicemerė.

Išsirinko naują

Žinia apie V. Kuprovskienės pasitraukimą iš pirmininkės pareigų nustebino susirinkusiuosius. Imta diskutuoti, ar bus kitas lyderis, norintis ir turintis energijos ją pakeisti. A. Vilimas pasiūlė biržiečiams naują kandidatą – Dainių Masėną – jauną vyrą, turintį darbo neįgaliųjų socialinės integracijos srityje patirties, užsienyje dirbusį senelių globos namuose, turintį regos negalią. D. Masėnas – panevėžietis, tačiau patikino, kad į Biržus nusigauti keblumų jam nebūtų, kasdien į darbą atvyktų autobusu. „Visi man lygūs. Esu pasiruošęs atvira širdimi išklausyti, padėti, užjausti, galiu paliūdėti ir pasidžiaugti kartu, jei tik jūs to norėsite“,- prisistatė trumpai kandidatas, o susirinkusieji vienbalsiai pritarė, kad jis turėtų tapti naujuoju LASS Biržų rajono filialo pirmininku. Tarybą nutarta palikti tą pačią.

Tas pats saldainis, tik kitam popierėlyje

Biržiečiams pristatyti ir kiti esminiai pokyčiai. Vienas svarbiausių – įstaigos akreditacija. Anksčiau jos nereikėjo, filialas finansavimą gaudavo rašant projektus, o nuo naujųjų Neįgaliųjų reikalų departamento ir savivaldybės lėšas galės gauti tik akreditaciją gavusi įstaiga. Nors prieš gerą mėnesį dėl šios naujovės netgi buvo baimintasi, kad filialo likimas gali pakibti ant plauko, dabar nuotaikos optimistinės – A. Vilimas informavo, kad akreditacija gauta, savivaldybės sudaryta komisija suteikė ją trejų metų laikotarpiui – filialas kaip gyvavo, taip gyvuos. „Iš esmės tas pats saldainis, tik kitam popierėlyje. Žmonių tai neliečia, tiek, kad keičiasi popierizmas. Kažkiek palengvina tuo, kad kasmet nebereikės rašyti projektų. Kol kas nėra tiksliai aišku, kaip tas lėšų krepšelis bus išdalintas, bet, manau, turėtų būti, kaip mokykla – kuo daugiau vaikų, tuo didesnis krepšelis“,- paaiškino A. Vilimas.

Biržiečiai turėjo galimybę pabendrauti ir su naujuoju LASS Respublikinio centro pirmininku Pauliumi Kalveliu. Jis ragino Biržų rajono filialo narius drąsiau ir aktyviau naudotis poilsio programa.