Biržiečių ugniagesių sėkmė

S. Žekonienės nuotr.
Stipriausio ugniagesio varžybose biržiečiai Romualdas Vilimas (kairėje) ir Marius Gasparėnas skynė laurus.
Tre­čia­die­nį Šiau­lių prieš­gais­ri­nės gel­bė­ji­mo val­dy­bos 3-je ko­man­do­je pra­si­dė­jo dvi die­nas vyks­tan­čios Lie­tu­vos stip­riau­sio ug­nia­ge­sio var­žy­bos, kuriose dalyvavo keturi biržiečiai ugniagesiai, o dviems iš jų — Mariui Gasparėnui ir Romualdui Vilimui varžybos buvo itin sėkmingos.

Pirmąją dieną vyko individualioji rungtis ir komandinės estafetės rungties atranka. Susumavus rezultatus paaiškėjo, kad biržiečiai Marius Gasparėnas ir Romualdas Vilimas savo amžiaus grupėse pelnė pirmąsias vietas, o komandinėse rungtyse užėmė trečiąją vietą.

Iš visų 68 dalyvių R. Vilimas pateko į penketuką ir atstovaus Lietuvai Europos čempionate. „Oro sąlygos buvo labai prastos, balos tokios, kad net savo pilną atspindį gali jose matyti, bet tai nesutrukdė“,- savo „Facebook“ paskyroje įspūdžiais pasidalino R. Vilimas, dėkodamas savo palaikymo komandai – artimiausiems, kurie kartu su juo vyko į Šiaulius.

Anot varžybas stebėjusios R. Vilimo sesers Simonos Žekonienės, užduotys buvo išties sudėtingos. „Dalyvavo net trys moterys, bet viena taip ir neužbaigė užduoties, jai prireikė medikų pagalbos. Net ir Mariui Gasparėnui po rungties teko atsisėsti į greitosios automobilį deguonies... „,- sakė Simona. Ji tikino, kad brolio sėkme tikėjusi, mat tokio pobūdžio varžybose jis nėra naujokas. Tiesa, „Biržiečių žodyje“ esame rašę, kad prieš trejus metus R. Vilimas dalyvavo tandemų rungtyje su M. Gasparėnu čekų komandoje. O praėjusiais metais iš Lenkijoje vykusių stipriausių ugniagesių gelbėtojų varžybų jis parsivežė stipriausio ugniagesio medalį.

Antrąją varžybų dieną buvo organizuojama dvejetų rungtis ir komandinės estafetės rungties finalai. Tandemų bėgime R. Vilimas kartu su pasvaliečiu Karoliu Gražiniu iškovojo trečią vietą, o komandinėse rungtyse biržiečiai kartu su pasvaliečiais pateko į finalą ir... laimėjo pirmą vietą.

Stipriausio ugniagesio varžybose dalyvauja ne tik valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir darbuotojai, bet ir kitų priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų darbuotojai bei savanoriai ugniagesiai.

Varžybų tikslas – gerinti priešgaisrinių gelbėjimo pajėgų pareigūnų, karjeros valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, savanorių ugniagesių, dalyvaujančių gesinant gaisrus, profesinius, praktinius įgūdžius, fizinį pasirengimą ir stiprinti bendradarbiavimą.