I. Butkevičiūtės nuotr.
Dainius Džiuvė iš Šilų medžiotojų būrelio apžiūrai pristatė įspūdingus elnio ragus. Nuotraukoje – kartu su Šilų medžiotojų būrelio vadu Rolandu Kubiliumi.
Praėjusį penktadienį Biržų rajono medžiotojai skubėjo į Šilų medžiotojų būrelio sodybą. Čia vyko kasmetinė medžioklės trofėjų apžiūra, kuriai buvo pristatyta briedžių, tauriųjų elnių elnių, stirninų ir dvejos šernų iltys. Šiuo metu Biržų rajone veikia 12 medžiotojų būrelių, kurių nariai – beveik 400 aktyvių medžiotojų.

Egzaminuoja medžiotojus – pati nemedžioja

Medžioklės trofėjų apžiūroje kartu su susirinkusiais medžiotojais vaikštinėjo ilgametė Biržų medžiotojų ir žvejų draugijos darbuotoja Renata Kaminskienė. Ji prisipažino, kad jau gerą dvidešimtmetį yra šios draugijos atstovė ir medžiotojų egzaminų komisijos narė, todėl pažįsta daugumą medžiotojų.

Paklausta, ar pati medžioja, R. Kaminskienė juokdamasi sakė: „Oi ne, nesu medžiotoja ir, matyt, jau niekada nebūsiu, nors mačiau, kaip keičiasi kartos ir neblogai šią sritį išmanau, tačiau medžioklė manęs netraukia“,- kalbėjo moteris.

Paklausus, ar sunku rasti vietą, kur būtų organizuojamos tokios trofėjų apžiūros, kai Biržų mieste neliko Medžiotojų ir žvejų draugijos pastato, R. Kaminskienė atsakė, kad tai ne bėda.

„Tiesą sakant, nieko čia tokio. Jau ne pirmus metus apžiūrą organizuojame Šilų medžiotojų būrelio sodyboje. Ji yra netoli miesto, lengvai pasiekiama, tai didelių nepatogumų nei mes, nei medžiotojai, manau, tikrai nepatiria. Na, ir laikai pasikeitė – nei vienas iš mūsų neprivalome atstovaudami draugijai sėdėti biure. Galime dirbti nuotoliniu būdu, o reikalui esant, randame kur susibėgti. Esame mobilūs“,- sakė R. Kaminskienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com