Kratos Biržų įmonėje "Žydruva", V. Rinkevičius stabdo narystę partijoje

Reginos VAIČEKONIENĖS nuotr.
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tyrime dėl galimo sukčiavimo šią savaitę atliko kratas Biržų mieste ir rajone, dokumentų poėmiai atlikti su buvusiu Seimo nariu, „valstiečiu“ Viktoriu Rinkevičiumi susijusioje įmonėje
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) tyrime dėl galimo sukčiavimo šią savaitę atliko kratas Biržų mieste ir rajone, dokumentų poėmiai atlikti su buvusiu Seimo nariu, „valstiečiu“ Viktoru Rinkevičiumi susijusioje įmonėje. Kiek vėliau pranešta, kad jis laikinai stabdo narystę „valstiečių“ partijoje.  Apie tai informavo žinių agentūra BNS ir portalas 15min.

„Biržų mieste ir rajone buvo atliktos kratos. Daugiau informacijos bus pateikta pirmadienį“, – BNS šeštadienį sakė tarnybos atstovė spaudai Modesta Zdanauskaitė. Jos teigimu, atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės sukčiavimo ir dokumentų klastojimo. Dokumentų poėmiai atlikti bendrovėje „Žydruva“, kuriai vadovauja buvusio Seimo nario, „valstiečio“ Viktoro Rinkevičiaus žmona Birutė Rinkevičienė. 

„Dokumentai patikrinti, paimti (...) Kiek supratau, yra kažkoks skundas, kuris dabar tiriamas“, – BNS šeštadienį sakė buvęs parlamentaras, taip pat patvirtinęs, kad turi šios įmonės akcijų. V.Rinkevičius tvirtino, kad nebuvo sulaikytas apklausai FNTT pareigūnų. „Nebuvau, visiškas melas“, – teigė „valstietis“. Tačiau jis sakė bendravęs su FNTT pareigūnais. „Valstiečių“ partijos narys taip pat teigė kol kas nesvarstantis stabdyti narystės partijoje. „Aš nesijaučiu padaręs nusikaltimą. Čia galima daug ką prifantazuoti (...) Jeigu jausčiausi, kad esu padaręs kokį nors rimtą nusižengimą, tai iš karto tą daryčiau“, – kalbėjo V.Rinkevičius. 

„Jeigu partijos vadovybė paprašys, dėl viso pikto sustabdyti narystę, tai galėsiu tą padaryti“, – šeštadienio rytą teigė jis. V.Rinkevičius Seimo nariu buvo tris kadencijas – 2000–2004, 2004–2008 ir 2016–2020 metais. Šiuo metu jis teigė esantis ūkininkas. 

R.Karbauskis: V.Rinkevičius stabdo narystę „valstiečių“ partijoje 

„Esu informuotas, jog pats partijos narys laikinai stabdo narystę partijoje, kol vyks tyrimas“, – BNS šeštadienį teigė partijos lyderis Ramūnas Karbauskis. Jo teigimu, V.Rinkevičius tyrime bendradarbiauja su teisėsauga. „Taip pat esu informuotas, jog buvęs Seimo narys bendradarbiauja su teisėsauga. Žinant, kad mūsų partijos nariams kaltinimai metami retai, o ir tie paprastai nepasitvirtina, tikiu, kad ir šis atvejis gali būti toks pats“, – sakė „valstiečių“ pirmininkas.