Biržai ruošiasi įsigyti elektra varomą autobusą – gal mieste vežios nemokamai?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų autobusų parko direktorius Marius Šernas pasakojo, kad jau yra rengiami dokumentai dėl naujo elektra varomo autobuso įsigijimo.
Kiti rajonai savo gyventojams dovanoja nemokamas keliones miesto autobusais. Nejaugi Biržai atsilieka? UAB Biržų autobusų parkas jau eina tuo keliu, tiesa, mažais žingsneliais – direktorius Marius Šernas jau rengia projektus, kad Biržai turėtų pirmąjį elektra varomą autobusą.

Elektra varomas autobusas – ne mistika

Pirmomis metų dienomis kaimyniniame Rokiškio mieste gyventojams pasiūlyta nauja paslauga – mieste autobusų parkas nemokamai veža keleivius. Tokiu sprendimu rokiškėnų valdžia tikisi paskatinti gyventojus dažniau naudotis viešuoju transportu.

Biržų autobusų parko direktorius Marius Šernas patikino, jog ir Biržuose planuojama tokia galimybė – įmonė rengia dokumentus ir ruošiasi pasinaudoti Europos Sąjungos projektu, įsigyjant elektra varomą autobusą. „Kiekvienas projektas reikalauja labai daug pastangų. Tiesą pasakius, truputį priešinausi šiam projektui, o iniciatyva yra savivaldybės tarybos. Visa tai yra nauja, todėl mokomės, žiūrim. Laukia nelengvos pirkimo procedūros“,- sakė įmonės vadovas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/