Bibliotekoje Galimybių paso prašo, o bažnyčioje – nereikia

B. Petkevičiūtės nuotr.
Bibliotekos skaitykla ir kitomis paslaugomis norintys naudotis lankytojai privalo pateikti Galimybių pasą.
Į redakciją kreipėsi skaitytojas Juozas. Vyras norėjo išsiaiškinti, ar norint apsilankyti bibliotekoje, reikalingas Galimybių pasas, o gal jo reikia ir bažnyčioje?

Į skaityklą neįleido, bet knygas išdavė

„Šiandien lankiausi Biržų pilies bibliotekoje. Prieš įeinant manęs darbuotojos paprašė Galimybių paso, bet aš jo neturiu, nes nepasiskiepijau. Nežinojau, kad ten irgi jo reikia, nes lyg ir buvau girdėjęs, kad ne. Ačiū supratingoms ir malonioms darbuotojoms, kurios manęs neišvarė, pastovėjau prie durų, paėmė mano knygas ir padavė tas, kurių paprašiau. Bet į skaityklą užeiti jau negalėjau. Tai kaip su tuo pasu yra iš tikrųjų?“- teiravosi Juozas.

Bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė viešiesiems ryšiams Simona Bindariūtė paaiškino: „Pagal Vyriausybės nurodymus, visos bibliotekoje teikiamos paslaugos prieinamos žmonėms, kurie pateikia Galimybių pasą. Tačiau jeigu skaitytojas jo neturi, jam taikoma išimtis – žmogus gali tik grąžinti arba pasiimti knygas. Bet kitos paslaugos – naudojimasis kompiuteriu, dokumentų atsispausdinimas, dalyvavimas renginiuose ar skaityklos paslaugos jam neteikiamos. Kad būtų kuo mažiau kontaktuojama, skaitytojų prašome knygas užsisakyti iš anksto“.

O bažnyčia?

Biržietis Juozas ne mažiau susirūpinęs, ar be Galimybių paso jį įleis į maldos namus. “Ar ten irgi reikia to paso? Nes jeigu nereikia, tai kaip suprasti – bibliotekoje žmonių būna mažiau negu bažnyčioje, o paso reikalauja“,- svarstė biržietis.

Ar be Galimybių paso įleidžia žmones į bažnyčią, paklausėme Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebono kun. Jono Morkvėno ir Biržų Evangelikų reformatų bažnyčios klebono kun. Rimo Mikalausko. Abu dvasininkai sakė, kad tokio reikalavimo bažnyčios lankytojams nėra – į mišias įleidžiami visi žmonės, nesvarbu, ar jie turi Galimybių pasus, ar ne.

Beje, tokias taisykles nustato ne pačios vietos bibliotekos, bažnyčios ar kitos įstaigos. Naują tvarką ir ribojimus numato Vyriausybė, kurios nurodymų visos įstaigos privalo laikytis vienodai.