Bedarbių laukia reforma – mažiau išmokų, daugiau darbo

L. Bataitienės nuotr.
Šiuo metu Biržų rajone yra registruoti 1644 bedarbiai, tačiau tik pusė jų realiai ieško darbo, o ne siekia pašalpų.
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija planuoja bedarbio statusą panaikinti tiems Užimtumo tarnybos klientams, kurie be svarbių priežasčių antrą kartą per 6 mėnesius atsisakytų pasiūlyto tinkamo darbo. Tikėtina, jog rajone apie 40 proc. bedarbių, iš beveik 1700 registruotų Užimtumo tarnyboje, nori tik socialinių pašalpų ir sveikatos draudimo.

Žmonės tingi dirbti?

Darbdaviai, sulaukę Užimtumo tarnybos klientų vizito dėl įsidarbinimo, neretai išgirsta frazę: „parašykite, kad aš netinku“. Tokią praktiką ne kartą turėjo ir Biržų rajono ūkininkas, verslininkas Romualdas Misevičius. Jis teigė, kad Užimtumo tarnybos paslaugomis jam teko naudotis ne vieną kartą.

„Neseniai ieškojome darbuotojų. Iš aštuonių, kurie turėjo ateiti pasikalbėti dėl darbo, pasirodė tik du. Tai kokie čia bedarbiai? Svarbiausia, kad žmonės ateina ne apie darbą pasikalbėti, bet prašo pasirašyti, kad netinkamas darbui. Bet aš negaliu sakyti, kad tie žmonės yra nepatikimi, jie tiesiog nesuinteresuoti dirbti“,- kalbėjo R. Misevičius,

Jo pastebėjimu, bedarbių pašalpos yra pakankamai didelės, todėl žmonės verčiau gyvena iš pašalpų. „Kodėl turėtų dirbti, jeigu moka už tai, kad nieko neveiktų. Žinoma, nesakau, kad išmokos turėtų būti mažinamos. Neturėtų būti skriaudžiami tie, kurie tikrai ieško darbo. Turi būti sukurta sistema, kuri atsijotų ieškančius nuo neieškančių. Labai viliuosi, kad ieškančių darbo dar likę, bet iš savo praktikos galiu pasakyti, kad mūsų rajone dirbti norinčių žmonių nerasta“,- patirtimi dalinosi R. Misevičius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/