Bažnyčios turto grobstytojai ir saugotojai

E.Timuko nuotr.
Nemunėlio Radviliškio Švč. Mergelės Marijos bažnyčios procesijų vėliava, sulaukusi nemažo parapijiečių dėmesio, nebuvo išmesta, bet nugabenta į Bažnytinio paveldo prestižinį muziejų.
Prižiūrintis ir puošiantis Nemunėlio Radviliškio bažnyčią Evaldas Timukas, užėjęs į maldos namus apstulbo – dingo bažnytinės vėliavos, kurios buvo nuolat naudojamos šv. Velykų, Žolinės – Švč. Mergelės Marijos dangun ėmimo šventėse, Sekminių iškilmėse... Tačiau Biržų Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios klebonas Jonas Morkvėnas ramina sakydamas, kad bažnyčios turtas nedingo – jis perduotas muziejui.

Be parapijiečių žinios

Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro bibliotekininkas Evaldas Timukas viešai paskelbė: „Liepos 4 dieną Nemunėlio Radviliškio Švč. M. Marijos bažnyčioje lankėsi Bažnytinio paveldo muziejaus specialistai. Vizito metu buvo išgrobstytas kuklus Bažnyčios turtas: nebenaudojama liturginė tekstilė ir kt. Taip pat iki tol NAUDOTOS vertingos XX a. II-III deš. Bažnyčios Vardo vėliavos – puošnūs procesijų atributai.

Pikčiausia tai, kad šis barbariškas, okupantų elgesį primenantis veiksmas buvo atliktas be mūsų, eilinių parapijiečių žinios! Ir tai, kad nenaudojamomis buvo pripažintos Bažnyčios Vardo vėliavos!“

E. Timuko įsitikinimu, įvyko eilinis parapijos sumenkinimo ir nurašymo aktas! „Tokia mano, uolaus parapijiečio, nuomonė. Šito taip lengvai palikti negalima! Padaryti nuostoliai turi būti atlyginti!“ – socialinio tinklo paskyroje rašo E. Timukas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/