Baigiamos suskaitmeninti kapinės

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Biržų rajone jau suskaitmeninta daugiau nei 23 tūkst. kapaviečių – internetinėje svetainėje, įvedę velionio vardą ir pavardę bei laidojimo regioną, sistemoje pamatysite kapo nuotrauką ir vietą.
Baigiamas įgyvendinti Biržų rajono kapinių skaitmenizavimo projektas, kuris apima 106 rajone esančias Biržų miesto, Nemunėlio Radviliškio, Pabiržės, Pačeriaukštės, Papilio, Parovėjos, Širvėnos ir Vabalninko seniūnijų kapines.

Iš viso suskaitmeninta ir nufotografuota daugiau nei 23 tūkstančių kapaviečių, duomenų bazėje pateikta informacija apie daugiau nei 50 tūkstančių velionių. Kapinės suskaitmenintos tam, kad žmonėms, kurie nežino tikslios savo artimųjų palaidojimo vietos, būtų lengviau ją surasti. Tereikia internetinėje svetainėje www.cemety.lt įvesti velionio vardą su pavarde, laidojimo regioną ar kapinių pavadinimą. Sistema parodys tikslią kapavietės vietą, nuotraukas ir navigacijos nuorodą, kaip tiksliai nueiti iki kapavietės. Biržams, kaip pagrindiniam projekto partneriui, kapinių skaitmenizavimui buvo skirta – 227 224,61 EUR (iš jų Europos regioninės plėtros fondo lėšos – 193 141 euras,