Autoremonto įmonėse veikla praskaidrėjo

L. Bataitienės nuotr.
Autoservisų savininkai deklaruoja patiriantys nuostolių, tačiau iš įmonės lėšų perka elektroninius paspirtukus, statybines medžiagas ir kitas prekes, reikalingas ne tiesioginei veiklai.
Praėjusią savaitę Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (AVMI) tikrino autoremonto įmones ir pastebėjo, kad dalis bendrovių vis dar nevengia dirbti neįregistravę veiklos, neapskaito visų pajamų, dirba neva „nuostolingai“ ar naudoja įmonės lėšas privatiems poreikiams tenkinti. Pažeidimų aptikta ir Biržų rajone veikiančiame autoservise.

Panevėžio AVMI atstovė spaudai Rita Skavičienė informavo, kad Biržų rajone šiais metais buvo atliktas vienas operatyvus patikrinimas, susijęs su autoremonto sektoriaus patikrinimu. Nustačius pažeidimus, gyventojui surašytas administracinių nusižengimų protokolas pagal ANK 164 str. 1 d. (Asmeninių ar kasos aparatu neįtrauktų į apskaitą pinigų laikymas kasoje ar kasos operacijų atlikimo vietoje arba kasos aparatu įtrauktų į apskaitą pinigų ir kasoje ar kasos operacijų atlikimo vietoje laikomų pinigų kiekio neatitikimas) ir pagal 150 str. 1 d. (Komercinės ar ūkinės veiklos tvarkos pažeidimas).

Panevėžio apskrities VMI specialistai fiksavo pažeidimus, kai bendrovė dirbo nuostolingai, tačiau už įmonės lėšas asmeninėms reikmėms pirko elektrinį paspirtuką, statybines medžiagas, vaizdo registratorius bei kitokias prekes iš įvairių prekybos centrų.

„Pagal pateiktas 2019 – 2020 metų avanso apyskaitas nustatyta, kad bendrovė direktoriui ir dviems darbuotojams buvo skolinga 344 tūkst. eurų. Skola susidarė, nes šie asmenys bendrovės reikmėms nuolat perka įvairias prekes (autodalis, kurą, darbo priemones ir kt.) iš neaiškių lėšų, nors direktorius ir darbuotojai gauna tik minimalų darbo užmokestį ir kitų oficialių pajamų neuždirba.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/