Autobusų stotelės rebusas – bendruomenė nori atnaujinti, seniūnas – perstatyti

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Nemunėlio Radviliškio seniūnijos seniūnas Giedrius Kubilius prašymą Lietuvos automobilių kelių direkcijai tikino išsiuntęs dėl to, kad norėjo gyventojams padėti ir tuo pačiu patikrinti, ar sulauks atsakymo.
Nemunėlio Radviliškio bendruomenės nariai dar spalio mėnesį diskutavo, ką daryti su sena, monolitine, prestižo miesteliui ir rajonui nesuteikiančia autobusų stotele. Vienbalsiai nutarta ją restauruoti, bet... šiai idėjai nepritarė vienintelis žmogus – seniūnas Giedrius Kubilius.

Prašė nugriauti seną ir pastatyti naują

Susirinkime seniūnas bendruomenei argumentavo, jog kur kas protingiau būtų seną stotelę nugriauti ir vietoj jos pastatyti naują, šiuolaikišką, paviljono tipo, stiklinę stotelę – tokią, kaip Parovėjos miestelyje. Tokie pamąstymai ir liko pamąstymais – apsikeitę nuomonėmis, tada susirinkusieji išsiskirstė. Niekas net nenujautė, kad seniūnas išsiųs laišką Lietuvos automobilių kelių direkcijai su prašymu seną stotelę nugriauti ir vietoj jos pastatyti naują. Prašyme netgi rašoma, kad seniūnija sutiktų pasidalinti darbais – galėtų užsiimti senosios stotelės demontavimu.

Iš naujos stotelės – nei grožio nei naudos?

Apie tokią seniūno iniciatyvą sužinoję kai kurie bendruomenės nariai neslėpė esantys šokiruoti ir tai, pasak jų, nebe pirmas atvejis. Esą ne kartą buvo taip, kad seniūnas, prieštaraudamas gyventojų nuomonei, pasielgia „pagal save“.

„Raštą seniūnas atsiuntė mums, bendruomenei, susipažinti, kad „va, aš nuo jūsų nieko neslepiu“. Bet tai padarė nepasitaręs su mumis, tiesiog ėmė ir „pastatė prieš faktą“. Nesuprantu, kodėl išsiuntė raštą direkcijai, jei gyventojų dauguma pritarė senos stotelės atnaujinimui. Žmonės pyksta, nemato nei jokio grožio, nei naudos iš tos naujos stotelės – stiklus chuliganai išdaužys ir tiek. Bendruomenė nusprendė, bendruomenė ir padarys, nes darbštūs žmonės čia susirinkę, ateis pavasaris ir persidažys, tik ar nebus taip, kad sniegas nutirps ir prasidės stotelės griovimo darbai“,- nerimavo Nemunėlio Radviliškio bendruomenės narė Dalia Matusevičienė.

Anot D. Matusevičienės, gyventojai iš seniūno neretai pasigenda lankstumo: „Norėtųsi, kad seniūnas nebūtų toks kategoriškas ir skeptiškas žmonių idėjoms“.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/