Atostogaudami kūrė išmanius akinius, besimaudydami kubile diskutavo apie atomus

Dalyviai įnikę į darbus.
Tinginio puodelis, pritaikomas žmonėms po operacijų, ūgį matuojanti kepurė, muzikos instrumentas kuriantis melodijas... tai vieni iš darbų, kuriuos sukūrė Biržų VšĮ Inžinerijos mokyklos surengtos stovyklos metu jos auklėtiniai.

Veiklos buvo organizuojamos hakatono principu, todėl dalyviai nebuvo apriboti griežta dienotvarke. „Užsiėmimų laikus derinome bendru sutarimu. Šio metodo taikymas labai pasiteisino, nes buvo ir tokių dalyvių, kurie darbavosi kitiems jau miegant. Įsitikinome, jog Biržuose yra labai perspektyvių ir entuziastingų elektronikos mėgėjų, kurie negaili nei jėgų, nei laiko, kai dirba prie mėgiamo projekto ir įgyvendina savo idėjas“, – džiaugėsi Inžinerijos mokyklos vadovas Dalius Barkauskas.

Vienas iš dalyvių, Ernestas, iš elektronikos komponentų sukūrė muzikos instrumentą, kuris, pasinaudojus skirtingo uždelsimo metodu gali kurti muziką bei sugroti gražias melodijas. Tai yra naujos kartos muzikos instrumentas, kurį sukūrė biržietis!

Kitas dalyvis, Julius, sukūrė inovatyvų tinginio puodelį. Puodelis pats, tik paspaudus mygtuką, gėrimą įpila geriančiajam į burną. Kaip autorius minėjo pristatymo metu – tau nebereikia galvoti, kaip gėrimą įsipilti į burną, užtenka tik mėgautis skoniu. Be to, šis puodelis galėtų pasitarnauti ne tik tinginiams (kaip puodelio autorius pristatė), bet ir žmonėms po rimtų dantų operacijų, kai sunku atlikti siurbimo veiksmą dėl skausmo ar laikinai sutrikdytų refleksų nebuvimo.

Tiems, kurie nežino savo tikslaus ūgio – Lino sukurtas ūgio matuoklis būtų puikus pagalbininkas. Iš šalies tai tik paprasta kepurė, bet iš tikro tai žmogaus ūgį matuojantis įrenginys ir visą informaciją atvaizduojantis ekrane. Sistema gali būti patobulinta susiejant ją su mobiliąja programėle išmaniąjame įrenginyje.

Buvo sukurta ir daugiau projektų, tokių, kaip išmanių akinių prototipas, šviečiantis padėklas ant vandens, temperatūros ir drėgmės matuoklis su ekranu bei kiti.

Stovyklautojai dalyvavo ir viešojo kalbėjimo sesijose, kurias vedė ekspertas iš Vilniaus universiteto. „Dalyviams jos patiko, nes padėjo įgauti pasitikėjimo, išmokė susidraugauti su jausmais, kurie užplūsta prieš darant pranešimus didesnei klausytojų auditorijai. Per kelias dienas buvo pasiektas didžiulis progresas, kai pirmą dieną dalyviai buvo labai nedrąsūs, o paskutinę, atlikdami galutinius savo projektų pristatymus, tryško pasitikėjimu savimi bei energija“, – pasakojo D. Barkauskas.

Kitas stovyklos svečias buvo fizikos mokslų daktaras iš Vilniaus universiteto, dirbantis prie mokslinių lazerių kūrimo. Mokslininkas demonstravo lazerio veikimą bei atliko keletą eksperimentų, įdomiai iliustruojančių tai, kaip veikia mūsų atmosfera. Vėliau stovyklos dalyviai su juo diskutavo apie tai, iš ko sudaryta mūsų aplinka, kokios yra energijos formos, kas yra elektromagnetinės bangos, kaip jos veikia mūsų kūnus ir panašiomis temomis.

„Žinoma, stovyklaudami užsiėmėme ne tik rimtais reikalais, bet ir pramogavome. Marijampolėje esančios etnografinės sodybos, kurioje stovyklavome, šeimininkai išmokino lieti žvakes iš natūralaus bičių vaško. Buvome nuvykę į Kauną ir dalyvavome kartingų varžybose, kuriose Ernestas, kaip tik tą dieną šventęs gimtadienį, pateko į visos dienos greičiausiųjų dešimtuką, pademonstravęs puikų rato apvažiavimo laiką. Taip pat nuo darbų atsipalaiduodavome kubile kartu su stovyklos svečiais ir daug diskutavome apie mus supančias planetas, atomus, iš kurių esame visi sudaryti ir kitomis įdomiomis temomis“, – teigė D. Barkauskas.

Tai buvo viena iš projekto „Pažinkime naujausias technologijas“ veiklų, iš dalies finansuojamų Lietuvos respublikos vyriausybės ir Biržų rajono savivaldybės.