Arūnas Dulkys: „Jei savivaldybė nuspręstų nedalyvauti pertvarkoje, privalėtų atitikti nurodytus kriterijus“

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio teigimu, ministerija nesikiš į sveikatos priežiūros įstaigų sprendimus – įstaigos turės teisę atsisakyti reformos, bet su sąlyga atitikti ministerijos diktuojamus reikalavimus.
Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas 2022 metais, kaip ir anksčiau, planuojamas subalansuotas – jo pajamos ir išlaidos turėtų siekti 2,79 mlrd. eurų. Šiame biudžete, ko anksčiau nebūdavo, numatytos lėšos visų medikų atlyginimų kėlimui – kiekvienam iš jų nuo sausio vidutiniškai atlyginimas padidės apie 6 procentus. Tačiau viena ranka duoda, o kita atima, nes Biržų ligoninės Chirurgijos skyriaus gali nelikti. Kodėl? Išskirtinis „Biržiečių žodžio“ interviu su sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu.

Kodėl siūloma uždaryti Biržų ligoninės Chirurgijos skyrių, kuris dirba nenuostolingai, o palikti tik dienos chirurgiją?

Kaip ir visos Lietuvos sveikatos priežiūros įstaigos, Biržų ligoninė yra kviečiama dalyvauti regioninėje gydymo įstaigų tinklo reformoje. Reforma inicijuota atsižvelgiant į esamas sveikatos priežiūros problemas, kintančią gyventojų demografinę padėtį, augančius pacientų lūkesčius gauti tinkamą, kokybišką ir saugų gydymą, taip pat efektyviai išnaudoti regionų asmens sveikatos priežiūros įstaigų infrastruktūrą bei žmogiškuosius išteklius. Pokyčiai planuojami atsižvelgiant į tinklo formavimo kriterijus ir principus. Vadovaujantis šiais kriterijais ir principais, SAM įsakymu sudaryta darbo grupė įvairiais pjūviais išanalizavo svarbiausius su sveikatos paslaugų teikimu susijusius rodiklius, įvertino jų dinamiką, netolygumus, prognozę ir kartu su teritorinių ligų kasų specialistais pristatė atliktos analizės ir prognozės rezultatus visoms suinteresuotoms pusėms – savivaldybėms, sveikatos priežiūros įstaigoms, atviruose posėdžiuose. Taip pat atskirai vykdoma nuolatinė komunikacija su kiekviena savivaldybe, taip pat ir Biržų.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/