Artėjant lapkričiui – apeliacija į kapinių lankytojų sąžines

V. Leščinskienės nuotr.
Kapinių lankytojai neretai į žaliąsias atliekas primeta plastiko ir kitokių atliekų. „Jei nušalusi gėlė – žalioji atlieka, o vazonėlis, kuriame ji augo, šiame konteineryje neturi būti“,- sakė Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas.
Artėjant mirusiųjų pagerbimo dienai Vėlinėms, skubame aplankyti artimųjų kapų, perkame žvakes ir gėlių kompozicijas... Seniūnai taip pat ruošiasi, tačiau labiausiai nerimauja dėl kasmet besikartojančios tos pačios problemos – prie kapinių vėl bus verčiami kalnai nerūšiuotų atliekų.

Vieni teršia, kitiems tenka tvarkyti

Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas sako, kad kiekvienais metais, po didžiųjų lapkričio švenčių, seniūnijos laikinųjų darbų darbininkai, į pagalbą pasitelkiant ir socialinių pašalpų gavėjus, turi išrūšiuoti krūvas atliekų.

„Žmonės visas šiukšles verčia į vieną krūvą arba konteinerį ir net nesivargina perskaityti, kur kokias atliekas dėti. Į žaliąsias atliekas primeta liktorėlių, dirbtinių gėlių, vazonėlių, o ten, kur jiems skirta vieta, verčia lapus, šakas, spyglius“,- pasakojo seniūnas. Pasak jo, todėl seniūnijos darbininkai turi vargo kelioms dienoms, nors galėtų nuveikti prasmingesnių darbų.

„Ir visa tai – dėl žmonių atmestinio požiūrio į atliekų rūšiavimą. Dar „gražiau“, kai primeta į kapinių konteinerius iš namų atvežtų buitinių atliekų ar net rūbų... Kartą vaikišką maniežą radome paliktą kapinių konteineryje... Kodėl taip yra? Nežinau... Mentalitetas gal toks žmonių – kas už tvoros, tas jau ne mano. Kiek metų dirbu seniūnu, kiekvienais metais tos pačios problemos kartojasi“,- dūsavo R. Čygas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/