Ar Vabalninko namas-vaiduoklis taps oriais namais senjorams?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Vabalninke stovintį pastatą-vaiduoklį nusižiūrėjo socialinio projekto „Orūs namai“ sumanytojai, planuojantys šiame pastate įrengti senjorų daugiabutį. Šiuo metu, kaip teigiama, vyksta derybos su esamais pastato šeimininkais.
Anksčiau esame rašę apie Vabalninko centre, S. Nėries gatvėje stūksantį apleistą pastatą, vietinių vadinamą buvusiais kultūros namais. Atsirado viltis, kad šis privatiems asmenims priklausantis, ilgą laiką pardavinėjamas namas-vaiduoklis pagaliau bus įveiklintas – šiuo statiniu susidomėjo socialinio projekto „Orūs namai“ kūrėjai, kurie įrengia daugiabučius senjorams.

Planuoja įrengti senjorų daugiabutį

Pasak VšĮ „Orūs namai“ direktorės Marijos Bunkaitės, šiuo metu vyksta derybos su pastato savininkais. „Šis pastatas domino mus jau seniai – šalia bažnyčia, netoli ambulatorija, parduotuvė, biblioteka – viskas, ko reikia senjorams“,- prasitarė M. Bunkaitė. Jei pastatą pavyktų įsigyti, pasak pašnekovės, tai būtų jau trečias „Orūs namai“ projektas – šiame name būtų įrengiamas senjorų daugiabutis.

„Mūsų tikslas – įveiklinant apleistus pastatus suteikti orias galimybes gyventi senjorams, kurie gali savimi savarankiškai pasirūpinti, tačiau arba neturi, kur gyventi, ir ieško buto nuomai, arba gyvena sunkiomis sąlygomis. Pavyzdžiui, gyvena su smurtaujančiais asmenimis, be civilizacijos patogumų, ar praradę savo namus. Mūsų principas panašus į savarankiško gyvenimo namų. Nereguliuojame senjorų gyvenimų, bet padedame, jeigu prireikia pagalbos. Butai standartiniai su atskiromis virtuvėmis, voniomis ir tualetais, tik skalbykla bendra. Jei senjoras nori bendrauti, yra atskira erdvė bendrai gyventojų veiklai“,- aiškino M. Bunkaitė, pridūrusi, kad tokio tipo senjorų daugiabučiai sėkmingai veikia Vilniuje ir Krokialaukyje, Alytaus rajone.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com

https://svrb.no/rengjoring-av-mobler/