Ar tikrai kalti tik bebrai?

Asmeninio albumo nuotr.
Ilgametis miškininkas ir medžiotojas Rolandas Kubilius sako: „Jei vietoj pralaidos būtų pastatytas normalus tiltas, tai ir problemų neliktų“.
„Šilų“ medžiotojų būrelio vadovas Rolandas Kubilius nustebo gavęs Parovėjos seniūnijos seniūnės Daivos Juozaitienės raštą. Tame rašte prašoma imtis priemonių, pašalinant bebrus, kurie užtvenkia Rovėjos upę ties tiltu Neciūnų kaime. Medžiotojai sako, kad ne tuo adresu kreiptasi, nes problema – ne tik bebrai, bet ir nesutvarkyta pralaida.

Pralaida ar tiltas?

„Kad ten ne tiltas, bet siaura pralaida, kurią užkemša ne tik bebrų statomos užtvankos, bet ir upeliu atplukdytos šakos. Tokį raštą gavome ir mes, ir kaimyninis medžiotojų būrelis, nes mūsų medžioklės plotai ribojasi“, – sakė R. Kubilius

Jis aiškino, kad nuo sovietmečio ten likęs vamzdis, kuris padėtas upelio vandeniui pratekėti. „Iš šono pripilta žvyro... Seniūnė šitą pralaidą įvardina tiltu ir nori, kad darytume tvarką – sumedžiotume bebrus, kurie ten gyvena. Bet jie gyvena visame Rovėjos upelyje, o tą pralaidą dažnai užkemša vandens srovės atplukdytos šakos. Todėl nelabai supratau, ko konkrečiai seniūnė iš mūsų nori. Gal kad stovėtume ir rinktume šakas iš tos pralaidos?“ – svarstė R. Kubilius.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com