Ar pavyks atrasti lėšų griūvančiai Astravo užtvankai?

I. Butkevičiūtės nuotr.
Kol politikai diskutuoja apie lėšas, laikas bėga ir Astravo užtvanka gali neatlaikyti vandens.
Visuomeninio komiteto „Biržų atgimimas“ lyderis Kęstutis Isakas savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdžio metu mero Kęstučio Knizikevičiaus teiravosi, kodėl nenumatyta lėšų Astravo užtvankos remontui. „Ar laukiate, kol nutiks nelaimė?“ – stebėjosi tarybos narys.

Nei patys turi, nei iš kitų tikisi gauti

„Tai per didelės lėšos savivaldybės biudžetui. Dėl pačios užtvankos buvome susitikę su Aplinkos apsaugos ministerijos atstovais ir praeitoje kadencijoje, ir šioje, taip pat ir su Žemės ūkio ministerija kalbėjome, bet galimybių gauti lėšų, kaip mums paaiškino, neturime. Bet ieškome išeičių, norime, kad prisidėtų ir valstybė“,- atsakė meras K. Knizikevičius.

„Jūs tikrai nematote, kad reikėtų įtraukti bent jau pradinius darbus“,- klausė K. Isakas, siūlęs merui nuvažiuoti į Astravą ir savo akimis įsitikinti.

„Ar sulauks griūvanti užtvanka trimečio plano? Reikia kažką daryti jau dabar, nes turėsime nuostolių milijonais, nekalbant apie žmonių gyvybes, jeigu, neduokdie, įvyktų nelaimė“, – kalbėjo tarybos narys K. Isakas.

Kreipsis į Vyriausybę

„Aš jums dar kartą kartoju, kreipėmės į Vyriausybę“,- akcentavo meras, raminęs, kad užtvanka laikinai sutvirtinta skydais.

„Vyriausybės požiūrį žinote, iš jos galite nieko ir negauti, bet gamta tikrai nelauks. Apsidrauskime gal, suraskime vietų biudžete, kur galima pasispausti. Ponai liberalai, juk aplinkos ministras liberalas, galėtumėte nuvažiuoti pas jį, trenktumėte kumščiu į stalą ir gautumėte tų pinigų“,- ragino K. Isakas.

„Geras klausimas, tačiau be populizmo, reikėtų specialistų nuomonės“,- replikavo tarybos narė Irutė Varzienė.

Meras nusprendė: „Ačiū už klausimą, pasiklausime specialistų, kokie yra būtiniausi darbai ir stengsimės pasižiūrėti, ar turime laiko „pešiotis“ su Vyriausybe ir ministerijomis, ar jau nebe“.