Ar nauja akcija vėl plūstelės intrigų bangą?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Eugenijaus Januševičiaus nuomone, netestuoti vaikų ugdymo įstaigose būtų neprotinga, tai paskatintų naujų židinių atsiradimą.
Šeimų gynimo maršas sulaukė įvairių atgarsių ir žmonių reakcijų. Artėjant Tarptautinei vaikų gynimo dienai, birželio 1-ąją viena iš Šeimų maršo aktyvisčių Regina Cibienė planuoja dar vieną akciją, tik šįkart skirtą vaikams, ir pasisako už tai, kad jie į mokyklas grįžtų įprastai, be testų. Biržų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius įsitikinęs, kad atsisakyti testavimo negalima, nes atsirastų naujų koronaviruso židinių. Darželinukų tėveliai akciją palaiko ir sako, kad kaišioti „pagaliuką“ vaikams į nosytę neleis.

Vaikai pasiilgo normalaus gyvenimo

Neseniai socialiniame tinkle R. Cibienė pasidalino žinute. “Na, ką gi, protestų maratonas tęsiasi. Šįkart stosime už vaikus. Įteiksime merui raginimą leisti laisvai vaikams grįžti į mokyklas ir leisti mokytis normaliomis sąlygomis. Mes norime, kad mūsų vaikai užaugtų protingi žmonės, įgytų gerą išsilavinimą, bendrautų su bendraamžiais, gyventų savo vaikišką gyvenimą. Ar pritariate šiam mažam, bet svarbiam protestui? Junkimės ir dalyvaukime!“- į biržiečius kreipėsi akcijos iniciatorė. Ji „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad raginimo raštas bus perduotas Biržų rajono savivaldybės merui Vytui Jareckui, o akcija planuojama birželio 1-ąją, Vaikų gynimo dienos proga. Akcijos dalyviai rinksis prie savivaldybės.

“Kol kas planuojama, tariamasi. Tai nebus maištas ar piktas protestas. Tai siekimas atkreipti valdžios dėmesį į tai, kad vaikai nori sugrįžti į normalų gyvenimą. Planuojame, kad akcijoje dalyvaus iki 14 asmenų, taip pat ir vaikai, kurie ant plytelių kreidelėmis pieš įvairius piešinius. Jau laikas atsisakyti visų apribojimų ir reikalavimų testuotis, vaikai pasiilgo mokyklos, mokslų ir savo draugų. Leiskime jiems sugrįžti į mokyklą taip, kaip jie į ją eidavo anksčiau“,- kalbėjo R. Cibienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/