Ar darbdaviai vis dar bijo įdarbinti neįgalų žmogų?

NVO "Diversity Development Group" nuotr.
UAB "Biržų duona" vykdomasis direktorius Andrius Kurganovas dalyvauja diskusijoje "Kolegos su negalia - kas keičiasi organizacijoje?" ir dalinasi patirtimi bei semiasi idėjų įdarbinat neįgaliuosius.
Mūsų realybė spalvota ir jos „nepamatuosi“ viena liniuote. Neįgalus žmogus taip pat nori dirbti, tačiau gydytojai neretai siūlo „neįrašyti kodo“... Kodo, kuris reiškia negalią, užkertančią galimybę susirasti darbą. Rajone yra įmonių, kurios priima į darbą negalią turinčius asmenis, tačiau toli gražu ne kiekvienas darbdavys tam pasiruošęs.

Mokslas arba darbas... Pasirinko mokslą

Biržietis Egidijus Saldys yra žmogus, kuris visada dirbo. Nors jis ir turi negalią, bet darbo nesibaido. Tačiau jis turi nemažai pavyzdžių, kai nedidelis neįgalumas tampa pasiteisinimu neieškoti darbo – vieniems pakanka mokamos valstybės išmokos, kitiems socialinio draudimo... Egidijui toks gyvenimas netinka. „Man svarbus išėjimas iš namų, bendravimas su žmonėmis. Visada dirbau, man pavykdavo prisitaikyti prie kolektyvo“, – pasakoja Egidijus.

Šiuo metu jis dirba Biržų rajono neįgaliųjų draugijoje socialiniu darbuotoju. “Mane pakalbino pirmininkė Lidija Dainiuvienė. Ji žinojo, kad baigiau mokslus. Nors iškart, baigusį mokslus, manęs niekur nenorėjo priimti be patirties, o čia manimi patikėjo. Baigus aukštąjį mokslą, prašo patirties, bet iš kur jos gauti, jeigu be jos neįdarbina?” – svarsto pašnekovas.

Kokį darbą bedirbtų E. Saldys dirbo kantriai ir nesiskusdamas. UAB „Agaras“ pradirbo 8 metus ir 8 mėnesius, bet pradėjęs mokytis sulaukė vadovybės pasiūlymo – rinktis darbą arba mokslus. Egidijus vienareikšmiškai pasirinko mokslus ir išėjo iš darbo. Tai, pasak biržiečio, vienintelė liūdna patirtis iš visos jo darbinės praktikos. Kituose darbuose jis jautėsi puikiai.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com