Apleistų sodybų šeimininkams – arba dalgis, arba baudos

V. Leščinskienės nuotr.
Medeikiečio Jono Šilio dalgis „slepiasi“ dilgėlėse, o šeimininkas teisinasi, kad sodybos šienauti nebuvo laiko.
Privalėję nusišienauti žolę savo kieme, bet to nepadarę, nuo šiandien gali būti baudžiami piniginėmis baudomis. Biržų rajono savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai sako, kad jų tikslas – ne žmones bausti, bet sąmoningumo mokyti. Kita vertus, pinigines paploninę sodiečiai, kitąkart atsakingiau tvarko aplinką.

Lankėsi ir perspėjo

Antradienį Parovėjos seniūnijos seniūnė Daiva Juozaitienė, kartu su seniūnijos ūkio dalies specialistu Petru Drevinsku, aplankė dar lig šiol kiemo nenušienavusius seniūnijos gyventojus. Vienas jų – Medeikių kaime gyvenantis Jonas Šilys.

„Noriu paprašyti – būtinai nupjaukite žolę. Griežtai sakau, nes galite gauti baudą. Nušienaukite visą teritoriją ir susirinkite kiemo šiukšles“,- perspėjo seniūnė. Iš trobos išėjęs Jonas bandė seniūnei teisintis – rodė prie durų atremtą dalgį ir pasakojo, kad buvo pradėjęs pjauti, bet užklupo lietus, užsuko į svečius kaimynas, tai ... kaip gi ta proga neišgersi.

„Jeigu turite galimybę, iš ko pasistatyti stikliuką ant stalo, tai turite galimybę ir žolę nusipjauti. Atvažiuosime pas jus penktadienį“,- nuo kalbų prie darbų paragino eiti seniūnė. Joną bandė užtarti kartu šventęs kaimynas – jis, ranką prie širdies pridėjęs, prisižadėjo bėdoje padėti, kad tik žmogus baudos negautų. Vyrai buvo mandagūs ir, išlydėdami seniūnijos atstovus, ranka pamojo, geros dienos linkėjo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/