Apleisti pastatai gali būti papildomu pajamų šaltiniu biudžetui, bet... skaičiai pasiklysta stalčiuose

V. Kerienės nuotr.
Šalia Rinkuškių – apleistų pastatų vaiduoklynas: buvusios fermos, griūvantys buvę naujos statybos namai, ūkiniai pastatai...
„Pritaikysim tokiam apleistam nekilnojamam turtui maksimalų 3 proc. mokestinės vertės tarifą“, – tokią griežtą poziciją Jums išsakys savivaldos atstovai ir tai bus papildomos lėšos į rajono biudžetą. Tačiau, jeigu vienam tokia „sankcija“ gali būti pritaikyta, tai kitam – ne, nes niekas negali tiksliai pasakyti, kiek yra apleistų statinių.

Tarifai nesikeis, bet...

Nekilnojamojo turto objektų, kuriems taikomas Biržų rajono savivaldybės tarybos nustatytas maksimalus 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, pernai buvo buvo tik 21, priklausantis 9 savininkams.

Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintame Nekilnojamojo turto objektų, kuriems taikomas Biržų rajono savivaldybės tarybos nustatytas maksimalus 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas, sąraše 2020 metais buvo įrašyti 26 nekilnojamojo turto objektai, priklausantys 11 savininkų, o pastaruosius dvejus metus – 21 statinys.

„Savivaldybės teritorijoje yra ir daugiau apleisto nekilnojamojo turto, tačiau į sąrašą neįtraukiami objektai, kurie yra neįregistruoti Nekilnojamojo turto registre, taip pat, objektai, kurie, vadovaujantis nekilnojamojo turto mokesčio įstatymo nuostatomis nekilnojamojo turto mokesčiu neapmokestinami“, – tikslina informaciją visuomenės informavimo specialistė.

Jeigu būtų suskaičiuotas visas apleistas nekilnojamasis turtas, kurio šeimininkams savivaldybė pritaikytų didžiausią 3 proc. mokestinės vertės tarifą, būtų surinkta daugiau mokesčių, o tuo pačiu tai būtų paskata susitvarkyti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com