Ant medžio kelmo degančios žvakės – įspėjimas ar meilė gamtai?

L. Bataitienės nuotr.
Biržuose, Vytauto g. 33 B daugiabučio namo kieme, gyventojų prašymu buvo nupjautas per arti namo augęs beržas. Nuo to laiko ant kelmo kažkas paslapčia uždega žvakes, kurios gąsdina aplinkinius.
Medžių kirtimas – biržiečiams skaudi tema. Dėl mieste pjaunamų medžių bandė kovoti ne vienas gamtos mylėtojas, tačiau jų norų niekas nepaisė – seni arba Biržų viešųjų erdvių rekonstrukcijos darbams trukdantys želdiniai vis tiek krito žemėn, kaip prisiminimą apie save palikę... kelmus. Pasirodo, kelmai kažkam asocijuojasi su kapinėmis – Biržų mieste, prie vieno daugiabučio namo, ant kelmo nuolat uždegamos žvakės. Toks elgesys sukėlė namo gyventojų nerimą.

Paslaptingos žvakės

Į redakciją paskambinusi Biržų miesto, Vytauto gatvės 33 B daugiabučio namo gyventoja Rita (vardas pakeistas, redakcijai žinomas) pasakojo, kad žmonės sunerimę dėl to, kad prie namo, ant neseniai nupjauto beržo kelmo, kažkas uždega žvakes. Pašnekovės įsitikinimu, toks reiškinys – nėra normalus, todėl tiek jai, tiek ir kitiems gyventojams, jau nebe juokinga, bet baugu.

“Tokie dalykai jau kelia nerimą. Neseniai prie mūsų namo buvo nupjautas senas beržas. Esant stipresniam vėjui, krisdavo medžio šakos, todėl teritorija buvo aptverta STOP juosta. Medis kėlė pavojų žmonėms ir pastatams, todėl buvo nuspręsta jį nupjauti. Ant kelmo iš pradžių buvo uždegta viena žvakė. Manėme, kad kažkas pakvailiojo ir praeis. Tačiau neseniai buvo uždegtos jau trys žvakelės. Gal čia kas nors grasina ar kitų negerų kėslų turi? Tikrai nejauku einant pro šalį, o ypač naktį, juk šis vaizdas atsiveria po daugiabučio langais“,- pasakojo Rita. Ji teigė neįsivaizduojanti, kas galėjo taip pasielgti.

“Suprantu gamtos mylėtojus, man ir pačiai gaila medžių, kai juos kerta. Iš pradžių pamaniau – gal kažkam labai skaudėjo širdį ir tas žvakes atnešė. Bet kai kitą dieną ant kelmo pamačiau jų dar daugiau, o ant vienos buvo dar toks grėsmingas užrašas „Dievas jums teisėjas“, tai tikrai išsigandau. Kažin ką tai reiškia, ir kam tas užrašas yra adresuotas“,- svarstė moteris.

Skaitykite birželio 14 dienos „Biržiečių žodyje“ arba prenumeruokite elektroninę laikraščio versiją (PDF). Užsisakyti galite www.birzietis.com