Anglininkų bendruomenė pasiruošusi šventėms lauke

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Anglininkų bendruomenės kieme esančioje naujoje pavėsinėje-scenoje jau vasarą didžiajai kaimo šventei susiburs gyventojai iš aplinkinių kaimų.
Anglininkų bendruomenė įgyvendino vietos projektą "Erdvė mūsų veiklai ir laisvalaikiui", kurio metu pastatyta lauko pavėsinė-scena, suolai bei sukurta žaidimų erdvė mažiesiems.

Pagal priemones "Kaimo infrastruktūros atnaujinimas" veiklos srities "Parama investicijoms į laisvalaikio infrastruktūros, viešųjų erdvių sutvarkymą bei pritaikymą gyventojų poreikiams" Nr. LEADER-19.2-7.2, Biržų rajono vietos veiklos grupės valdyba dar praeitų metų sausio mėnesį patvirtino projektą ir Anglininkų bendruomenei skyrė 15178,24 eurų, prie kurių, kaip projekto partneris, prisidėjo ir Biržų rajono savivaldybė, skirdama 3794,56 eurų Kaimo rėmimo programos lėšų.
Įgyvendinus projektą buvo sukurta patraukli bendruomenės gyventojų laisvalaikio praleidimo, vaikų užimtumo erdvė, tinkama organizuoti koncertus, susitikimus, šventes, vietos gyventojų pasirodymus, vykdyti jaunimo užimtumo programas, organizuoti vaikų laisvalaikio praleidimą. Įrengta patogi ir saugi erdvė bendruomenės narių ir jų vaikų ir laisvalaikiui, prisidės prie gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo, skatins bendruomenės gyventojus saviugdai ir kultūrinei saviraiškai, stiprins solidarumo ir bendruomeniškumo apraiškas. Projekto lėšomis  pastatyta scena, trinkelėmis išklotas apie 60 kvadratinių metrų plotas prie pavėsinės, pastatytos 2 šiukšliadėžės, įrengta 10 suoliukų bei vaikų žaidimų aikštelė.
Projekto tikslas, pasak Anglininkų bendruomenės tarybos narės Redos Arnašienės, kurti patrauklią aplinką gyventi ir dirbti Anglininkų kaime, sudaryti prielaidas išlaikyti esamus ir pritraukti naujus kaimo gyventojus, užtikrinti kaimo bendruomenės veiklos tęstinumą ir plėtrą. "Siekiant mažinti kaimo gyventojų atskirtį nuo miesto, labai svarbu kaimo gyventojams turėti bendruomenės zoną, kuri būtų pritaikyta aktyviam laiko praleidimui gryname ore. Būtent todėl ir norėjome turėti panašią erdvę, kokią dabar sukūrėme",- pasakojo R. Arnašienė.
Jos teigimu, jeigu bendruomenė nustotų judėti į priekį, tai ne mažėtų gyventojų, bet ir sunyktų kaimas. Todėl susibūrimai, renginiai, erdvės yra labai svarbios kiekvienam kaimo žmogui. Šiuo metu Anglininkų apylinkėse gyvena 289 žmonės, iš kurių bendruomenės narių yra 93. Skaičiuojama, kad vaikų iki 13 metų yra 34. Sukuriant laisvalaikio erdvę, atsižvelgta ir į pačius mažiausius kaimo gyventojus, kad fone vykstantis renginys neprailgtų laiką leidžiant ant supynių.
"Vasara yra tas metas, kai norisi susiburti lauke, kvėpuojant grynu oru. Todėl renginius ir anksčiau organizuodavome lauke. Tačiau apie tokią erdvę galėjome tik pasvajoti, statydami laikinas pavėsines. Vieną kartą, grįžę po pamaldų, mūsų sukurtą šventinę erdvę radome nuniokotą audros. O dabar mums jokios audros nebaisios. Pasitarę su taryba, gyventojais, nusprendėme pildyti paraišką paramai gauti ir jau trečią kartą pasinaudojome Biržų rajono vietos veiklos grupės suteikta galimybe tvarkyti viešąsias erdves",- sakė bendruomenės tarybos narė. Moteris tikisi, kad dar bus progų lauko erdvę plėsti panaudojant kitų projektų lėšas.

kpfledlivvg

Užs.9419

Susijusios naujienos