Ančiškiuose linksmybės tęsėsi iki vėlumos

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Ančiškių bendruomenės kraštiečių šventėje susibūdė didelis būrys svečių.
Liepos 24 d. (šeštadienį) ančiškiečių dainos ir trypčiojimai girdėjosi kone iki Vabalninko, nes po tradicinių atlaidų Šv. Jokūbo koplyčioje vyko Gedimino Stumbrio fotografijų paroda ir žvaigždžių koncertas.

Vietos gyventojus ir svečius linksmino legendinės grupės „Balius“ atlikėjai, taip pat dainininkai Igoris Jarmolenko, Rasa Kaušiūtė, reperis Julianas Verdee. Akį džiugino Vabalninko jaunimo liaudiškų šokių grupė bei Biržų kultūros centro Ramongalių skyriaus šokių grupė „Šokoladas“.

Ančiškių kaimo bendruomenės pirmininkė Kristina Aukštikalnienė pasakojo, kad kraštiečių šventė rengiama ne kiekvienais metais. Pasak pirmininkės, kas kelerius metus sukviečiami kaimo gyventojai, jų artimieji, kurie paliko gimtuosius namus bei, žinoma, svečiai, draugai. „Tai mums – didžiausia šventė“,− pasakojo K. Aukštikalnienė. Pirmininkė atkreipė dėmesį, kad kiekvienoje šventėje dalyvauja daug žmonių. „Pastebėjau, kad šiemet turime daug svečių ir iš aplinkinių bendruomenių, tai labai džiugina,− sakė K. Aukštikalnienė. – Puikia nuotaika palydime kraštiečių šventę. Labai džiaugiamės mums padovanotu koncertu, smagu matyti laimingus žmones, kurie šoka, kartu dainuoja“,− kalbėjo K. Aukštikalnienė.

Šventės metu tradiciškai buvo paminėti ir pasveikinti jubiliejus šventę bendruomenės nariai bei Jokūbai. Vienam jų renginio organizatoriai ant galvos uždėjo vainiką, kaip simbolį ir padėką. Pasak renginio vedėjos, vaikinui Jokūbo vardas buvo duotas kaimo garbei.

Legendinės grupės „Balius“ atlikėjai Gintautas Kirkila-Klarkas ir Laura Supranavičienė sakė, kad Biržų kraštas nėra svetimas. Jie dažnai čia koncertuoja, o šią vasarą, laikraščio „Biržiečių žodis“ ir diskusijų klubo „Biržiečiai“ pakviesti dalyvauti akcijoje „Gyvuokit, kaimai“, dalyvavo jau trijuose koncertuose − Kupreliškyje, Juostaviečiuose ir Ančiškiuose, o susitiks dar ne kartą. „Biržų kraštą norėtume daugiau pažinti, nes iki šio turo, čia koncertavome gal prieš dvejus metus Vabalninke. Žmonės ir klausytojai čia labai šilti, noriai linguoja, šoka ir pritaria dainuodami“,− pasakojo L. Supranavičienė. Jai antrino ir Klarkas: „Žmonės dalyvauti labai nori, tačiau labai karšta. Mes įpratę prie įvairių oro sąlygų, o kitiems sunkiau“,− sakė atlikėjas.

L. Supranavičienė sakė niekada nežinanti, kur bus pakviesta koncertuoti. „Artimieji juokiasi, kad nežinau, kur važiuosiu koncertuoti, bet aš tikrai nežinau. Man svarbiausia – koncerto pobūdis, ar teks dainuoti lauke, ar patalpoje, Lietuvoje ar užsienyje. Mums nesvarbu, kur koncertas, visur esame ta pati „Baliaus“ grupė“,− sakė L. Supranavičienė. Atlikėjai nesiskundė populiarumu, o Klarkas juokavo, kad pasirodymų galėtų būti ir mažiau.

Nors tos pačios melodijos pabosta, tačiau daugiau nei dvidešimt metų koncertuojančios grupės „Balius“ atlikėjai įsitikinę, kad jų dainos nepabodusios. „Daug turime dainų, todėl keičiame repertuarą pagal poreikį ir nuotaiką. Gal todėl dainos neatsibosta ne tik mums, bet ir klausytojui“,− sakė L. Supranavičienė. „Esu girdėjęs frazę, kad jei darai tai, kas atsibosta, nereikia to visai daryti“,− sakė Klarkas. O kolegė pridūrė: „Mes nemokame dirbti viena koja. Todėl dirbsime tol, kol žiūrovui atiduosime visą savo energiją“.