Ambulatorijose trūksta odontologų: ar tikrai niekas nenori dirbti keliais etatais?

D. Matusevičienės nuotr.
Pasikeitus tvarkai, N. Radviliškio ambulatorijoje odontologo paslaugos nebeteikiamos, gyventojai sunerimę.
Odontologo paslaugos dar praeitais metais buvo teikiamos Pabiržės, Nemunėlio Radviliškio ir Vabalninko ambulatorijose. Bet šiuo metu iš visų keturių rajono ambulatorijų, įskaitant Papilio, odontologę turi tik Vabalninkas. Miestelių gyventojai dėl paslaugų nutraukimo kaltina Biržų raj. polikliniką. Tuo tarpu gydymo įstaigos vadovai teisinasi ministerijos reikalavimais ir specialistų stoka.

Trūksta laiko ir darbuotojų

Vabalninko ambulatorijoje dantistė gyventojus priima du kartus per savaitę. Pagrindiniame Biržų poliklinikos korpuse dirba keturi gydytojai odontologai ir viena burnos higienistė.

Šių metų pradžioje netekus Pabiržės ambulatorijos gydytojos, nebeteikiamos ir odontologo paslaugos. Biržų poliklinikos direktoriaus pavaduotoja Jurgita Augustinavičienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad dėl vakcinavimo naštos darbuotojų paieškai trūksta laiko.

-Po gydytojos netekties praėjo dar labai nedaug laiko, tad dar nespėjome viešai skelbti gydytojo specialisto paieškos. Kol kas esame prapuolę tarp COVID-19 sergančių pacientų gydymo bei vakcinacijos. Problemą dėl odontologo paslaugų kaimuose aptarėme, bet fiziškai nebespėjame visko vienu metu atlikti. Trūksta rankų ir jau galvų, nes privalome tinkamai sustyguoti viso rajono prioritetinių grupių vakcinavimą bei tinkamą vakcinos paskirstymą. Mus spaudžia ir Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) terminai, ir žmogiški ištekliai, ir vakcinos galiojimo terminas. O dar turime numatyti bent jau savaitei į priekį numatomų asmenų vakcinavimo srautą,- kalbėjo J. Augustinavičienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/