Aeroklubo angare laikoma „Norfos“ įranga

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Kol vyksta prekybos centro rekonstrukcija, aeroklubo angare yra laikoma „Norfos“ įranga.
Kol rekonstruojama „Norfa“, Biržų aeroklubo angare yra laikoma prekybos centro įranga. Aeroklubas teigia, kad dėl laikymo yra pasirašęs sutartį. O savivaldybė, kuri neseniai perėmė aerodromo teritorijoje esančio turto valdymą, apie užimtą angarą nieko nežinojo.

Panaudos sutartis dar ruošiama
Lietuvos sporto centro (LSC) iniciatyva rugsėjo 30 dieną Biržų raj. savivaldybė perėmė LSC valdomą, Biržų aerodromo teritorijoje esantį aviacijos sporto ir bendrosios aviacijos reikmėms naudojamą turtą. Kuris, kaip tada teigė meras, ir toliau bus naudojamas aviacijos sporto reikmėms. Spalio mėnesį taryba priėmė sprendimą – perimtą turtą pagal panaudos sutartį perduoti Biržų aeroklubui. Sutartis dar yra ruošiama.
Aeroklubas sutiko priimti įrangą
Biržų aeroklubo prezidentas Mantas Visockas „Biržiečių žodžiui“ teigė, kad viskas yra teisėta ir nenuslėpta – dėl įrangos laikymo angare aeroklubas pasirašė sutartį, su kuria savivaldybė nėra susijusi, nes viskas vyko dar prieš turto perdavimą. Todėl jo žiniomis, savivaldybė už tai negavo jokio užmokesčio. Daugiau detalių apie sutartį M. Visockas atskleisti negalėjo.
Savivaldybė nežinojo
O Strateginio planavimo ir turto valdymo skyriaus vedėja Zita Marcinkevičiūtė „Biržiečių žodžiui“ teigė apie angare laikomą įrangą nieko nežinanti. Pasak vedėjos, „Norfa“ į Biržų rajono savivaldybę dėl įrangos saugojimo savivaldybei nuosavybės teise priklausančiuose pastatuose nesikreipė ir jokių sutarčių su savivaldybe šiuo klausimu nesudarė. O į klausimą, ar savivaldybė apie tai turėjo būti informuota, Z. Marcinkevičiūtė konkrečiai neatsakė. Pasak M. Visocko, angare prekybos centro įrangos daug neliko, ji po truputį jau yra išgabenama.