Ačiū, Lietuva

Bendruomenės nuotr.
Sesės Jokūba, Martyna ir broliukas Julijus.

Birželio 1 d. 17 val. „Ačiū, Lietuva“ skambėjo muzikos garsais visoje šalyje. Skambėjo ir Papilio miestelio aikštėje, prie kultūros namų. Renginio organizatorė Vigilija dėkojo medikams ir pareigūnams, socialiniams darbuotojams ir savanoriams, pardavėjams ir vaistininkams, verslininkams, padėjusiems apsirūpinti apsaugos priemonėmis ir būtiniausiomis paslaugomis. Taip pat dėkojo visiems, kurie drausmingai laikėsi karantino. Miestelio gyventojus viltingai nuteikė Papilio Nekaltosios Švč. Mergelės Marijos bažnyčios klebonas Vidmantas Kareckas bei Papilio evangelikų reformatų bažnyčios lektorius Vaidotas Ickys.

Vaikų gynimo dienos proga nepamiršti buvo ir vaikai. Juos pasitiko nuotaikingi personažai: Pepė Ilgakojinė ir Peliukė Mikė. Pasakų personažai kvietė vaikus prisidėti prie akcijos, piešiant kreidelėmis ant šaligatvio ar rašant padėką „Ačiū, Lietuva“.

Renginio metu skambėjo moterų vokalinio kvarteto „Rovėjūnės“ ir solistės Ugnės dainos. Smagiai nuteikė „karantininės“ eilės apie langus ir televiziją, iš pačios eiliuotojos Linutės Matuliauskienės lūpų. Linai, karantino metu eiliavusiai tų dienų aktualijas, renginio vedėja linkėjo išleisti knygelę.

Akciją „Ačiū, Lietuva“ turėjo vainikuoti vaikų palydėtas balionų skrydis, tačiau balionai buvo nekantrūs ir nesulaukę komandos – ėmė ir išskrido... Teskrenda per Lietuvą „Ačiū, Lietuva“.