6 dalykai, kuriuos turite žinoti prieš šalindami apgamus

Asociatyvi nuotrauka iš pexels.com
Apgamai – tai odos dariniai, susiformavę iš pigmentinių odos ląstelių melanocitų. Nors dauguma jų yra gerybiniai (simetriški, vienspalviai, lygiais kraštais ir beveik visada mažesni nei 6 mm), apgamui išaugus netinkamoje vietoje galite jausti estetinį ar net fizinį diskomfortą. Laimei, šiuos nepageidaujamus odos darinius galite lengvai pašalinti naujausių technologijų išradimu – lazerio pagalba. Tačiau ką svarbu žinoti prieš atliekant šią procedūrą?

1. Kokius apgamus galima šalinti?

Vienas dažniausiai dermatologų girdimų klausimų – ar visus apgamus galima šalinti? Pirmiausia, būtina žinoti, kad lazeriu šalinami tik gerybiniai apgamai. Ar apgamas yra gerybinis nustato gydytojas dermatovenerologas apžiūros metu. Be to, apgamai gali būti šalinami nuo įvairių kūno vietų – įskaitant kojas, rankas, nugarą, pilvą ir veidą. Visgi, gerybiniai apgamai, esantys labiausiai dirginamose kūno vietose, pavyzdžiui, ant alkūnių, kaklo, kirkšnių ar diržo srityje, šalinami dažniausiai. Šie apgamai dažnai trukdo komfortiškai judėti, kliūna rengiantis ar skutantis. Apgamą įplėšus, įpjovus ar nutraukus kyla žaizdos uždegimo grėsmė, o tai gali lemti ir apgamo supiktybėjimą.

2. Koks yra apgamų šalinimo lazeriu procedūros efektyvumas?

Nors apgamų šalinimas lazeriu yra laikoma saugia ir patikima procedūra norint atsikratyti ne vietoje išaugusių apgamų, ši technologija efektyviausiai šalina iškilusius, aiškiais kraštais, odos atspalvio ir neturinčius plaukų apgamus. Tamsūs apgamai su plačiais, šerpetojančiais kraštais, taip pat gali būti šalinami, tačiau jie paprastai turi gilesnes šaknis, todėl gali prireikti procedūros pakartojimo.

3. Kokių rezultatų tikėtis?

Iš tiesų, apgamų naikinimas lazeriu vis labiau populiarėja dėl paprastos, neskausmingos procedūros eigos ir stulbinančių rezultatų – maždaug po 95 proc. atliktų procedūrų nelieka jokių randų, o likusiais atvejais pastebimi tik nežymūs odos pokyčiai. Be to, apgamų šalinimas lazeriu visiškai saugi procedūra – prieš procedūrą dermatovenerologai įvertina apgamą, ar šis nėra piktybinis ir tik tuomet imasi darbo.

Visgi, svarbu atminti, kad vienos lazerinės procedūros gali nepakakti dėl dalinio ar visiško apgamų recidyvo – pakartotinio atsiradimo toje pačioje vietoje. Būtent dėl šios priežasties pacientams gali būti skiriama pakartotinė lazerinė apgamų šalinimo procedūra, padėsianti pašalinti apgamus visam laikui.

salinimas

Asociatyvi nuotrauka iš pexels.com

4. Koks lazeris naudojamas procedūros metu?

Profesionalios dermatologijos klinikos, teikiančios apgamų šalinimo lazeriu paslaugą, siekia savo klientams suteikti aukščiausios kokybės aptarnavimą bei geriausius rezultatus. O tam, kad būtų užtikrintas procedūros saugumas bei efektyvumas, klinikos nuolat atnaujina savo įrangą naujausiais technologiniais sprendimais. Dabar, vienas galingiaussių ir patikimiausių lazerių rinkoje, naudojamų apgamų šalinimo procedūrose yra vokiškas CO2 Lumenis AcuPulse lazeris. Šis lazeris užtikrina saugų ir greitą apgamo šalinimą ir mažą diskomforto jausmą procedūros metu. Skirtingai nei šalinant apgamą chirurginiu būdų (jį išpjaunant ir žaizdą užsiuvant), lazeriu pašalinto apgamo sveikimo periodas daug trumpesnis – žaizdos nereikia sutvirtinti siūlėmis, dažnai perrišti, po procedūros naudojamas tik antibakterinis tepalas ir pleistras.

5. Kaip vyksta lazerinė apgamų šalinimo procedūra?

Lazerinis apgamų šalinimas – tai inovatyvi procedūra, kurios metu gydoma vieta yra veikiama specialaus lazerio šviesos. Lazerio spindulys nukreiptas į gydomą vietą sukelia apgamo ląstelėse esančio vandens absorbciją, o absorbuota energija sukelia apgamo garinimą – taip pašalinama nuo 30 iki 50 mikronų audinio vienos procedūros metu.

Svarbu žinoti, kad lazerinė apgamų naikinimo procedūra atliekama mikroskopiniu lygmeniu, todėl po procedūros nelieka gilių žaizdų ir neskauda gydytos vietos. Be to, šalinant apgamus lazeriu, beveik niekada nebūna kraujavimo, nes lazeris pridegina apgamą maitinančias kraujagysles.

6. Ką būtina žinoti prieš ir po procedūros?

Apgamų šalinimo lazeriu procedūra nereikalauja jokio ypatingo pasiruošimo – pacientui atėjus į kliniką, norimus šalinti apgamus apžiūri gydytojas dermatovenerologas ir pataria, koks gydymo būdas tinkamiausias jūsų atvejui. Visgi, specialistai pataria šią procedūrą atlikti šaltuoju metų laiku, kadangi po procedūros mažiausiai 2 mėnesius savo odą turėsite atidžiai saugoti nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių (tiesioginiai saulės spinduliai gali sukelti odos pigmentaciją).

Atsigulus į paciento kėdę jūsų lauks neskausminga procedūra. Pirmiausia, į apgamo šalinimo vietą bus suleisti nuskausminamieji (jeigu šalinamas apgamas nėra didelis ir gilus, specialistai gali rekomenduoti procedūrą atlikti be nuskausminamųjų), vėliau, gydytojui dermatovenerologui nukreipus lazerį į norimą pašalinti apgamą, šis bus išgarinamas. Jeigu apgamą šalinate nuo veido zonos, gydyta odos sritis turėtų atsigauti per 5-7 dienas, tačiau pakitimus kūne galite jausti ilgiau – apie 10-16 dienų. Odos atsigavimas yra panašus į randų gijimą – pradžioje, gydyta sritis atrodys kaip žaizda, o praėjus savaitei, pasirodys rausva-rožinė spalva, kuri palaipsniui susilygins su natūralia odos spalva.

Po apgamo šalinimo lazeriu procedūros pacientui rekomenduojama naudoti specialų antibakterinį tepalą 2 kartus per dieną, mažiausiai savaite nenaudoti kosmetikos priemonių ir mažiausiai 2 mėn. vengti tiesioginių saulės spindulių, nevaikščioti į soliariumus.

veido

Asociatyvi nuotrauka iš pexels.com

Lazerinis apgamų šalinimas – patikimas ir greitas būdas pašalinti gerybinius apgamus

Nors gerybiniai apgamai nekenkia sveikatai, tačiau neretai sukelia estetinį bei fizinį diskomfortą – tai ir tampa pagrindine priežastimi, kodėl žmonės nusprendžia šalinti apgamus nuo įvairių kūno vietų. Laimei, tobulėjant technologijoms, įprastus ir skausmingus apgamų šalinimo būdus vis dažniau pakeičia modernūs išradimai – lazeriai. Būtent apgamų šalinimo lazeriu procedūros dabar itin vertinamos dėl savo efektyvumo, saugumo, mažo diskomforto jausmo procedūros metu bei greito gijimo proceso. O vis dar abejojantiems šios procedūros efektyvumu ar saugumu, rekomenduojame apsilankyti profesionalioje dermatologijos klinikoje, kur atliekama apgamų šalinimo lazeriu procedūra. Gydytojui dermatovenerologui atsakius į visus jums rūpimus klausimus, galėsite jaustis ramiau dėl procedūros saugumo.

Užs. 9356