5 svarbios šunų priežiūros taisyklės: kaip tinkamai prižiūrėti savo augintinį?

Tinkama gyvūnų priežiūra yra ypatingai svarbi įvairaus amžiaus šunims! Peržvelkite šį gidą ir sužinokite, kaip galite užtikrinti, kad jūsų šuo bus sveikas ir laimingas.

Tinkamai parinktas šunų maistas – pravers kiekvienam gyvūnui

Ar norite prie savo šeimos pridėti naują šunį? O gal jau turite gyvūną, tačiau dar kyla klausimų dėl jo priežiūros? Tada peržiūrėkite šį šunų priežiūros gidą ir sužinokite, kaip galite pasirūpinti augintinio sveikata ir savijauta!

Visų pirma, tinkamai parinktas šunų maistas yra svarbi sveikatos dalis. Dėl šios priežasties rekomenduojama rinktis būtent pagal amžių šuniui skirtą maistą. Žinoma, taip pat nereikėtų šuniui siūlyti per daug didelių maisto porcijų, nes tai gali turėti neigiamos įtakos jo svoriui ir bendrai sveikatai. Jeigu dar nėra aišku, kuris variantas būtų tinkamiausias, visada galite pasitarti su veterinarais arba konsultantais.

Ar dar nežinote, kas yra lengva ir patogi vieta gyvūnui išrinkti visas svarbiausias prekes? Fera.lt – gyvūnėlių parduotuvė! Peržiūrėkite maisto ir kitų prekių pasiūlymus ir tinkamai pasiruoškite augintinio priežiūrai. 

salinimas

Nuolatinė prieiga prie vandens dubenėlio

Žinoma, taip pat nepamirškite, kad šunims ir kitiems naminiams gyvūnams visada reikia turėti pilną dubenėlį šviežio ir švaraus vandens. Būtent tokia prieiga padės ne tik atsivėsinti šiltą dieną, bet ir pagerins bendrą gyvūno savijautą ir sveikatą.

Kaip tinkamai pasirūpinti šiuo dubenėliu? Visų pirma, šį dubenėlį reikėtų valyti bent vieną kartą per dieną. Taip užtikrinsite, kad ten nesikaupia įvairios bakterijos ar net pelėsis. Patį dubenėlį reikėtų pripildyti bent du kartus per dieną – taip gyvūnai visada turės pakankamai vandens.

Ar turite daugiau nei vieną šunį? Tada galite jiems nupirkti atskirus dubenėlius. Taip jie neturės dalintis savo daiktais ir galės visada žinoti, kad turi geriamo vandens. 

nuot

Kaip palaikyti šuns higieną?

Jeigu norite, kad šuo būtų ne tik tvarkingas, bet ir sveikas, tada jums gali pagelbėti įvairios higienos priemonės, kurias lengvai rasite gyvūnėlių parduotuvėse.

Pavyzdžiui, jūsų namuose tikrai pravers šunų šampūnas bei specialūs šunų dantų šepetėliai ir dantų pasta. Dantų higiena yra ypač svarbi bet kokio amžiaus gyvūnui, todėl verta prie šios rutinos pripratinti juos kuo anksčiau. Svarbu nepamiršti, kad šunų dantų valymui nereikėtų naudoti žmonėms skirtos dantų pastos. 

Žinoma, ilgaplaukių šunų priežiūrai tikrai pravers ir pagal plauką parinktos šukos. 

nuot

Apsilankymai pas veterinarą – svarbi gyvenimo dalis

Tiek jauniems, tiek jau vyresnio amžiaus šunims taip pat reikia suplanuoti apsilankymus pas veterinarą. Įvairūs kraujo tyrimai gali anksčiau parodyti ligas, kurias galėsite išgydyti, kol tai padaryti dar yra daug paprasčiau. 

Ar manote, kad jūsų augintinis yra sveikas? Tada vis tiek verta bent vieną kartą metuose susiplanuoti apsilankymą pas savo veterinarą ir aptarti bendrą gyvūno savijautą bei reikalingus pokyčius. 

Taip pat nepamirškite ir paskirtų skiepų bei kitų procedūrų, kurios yra svarbios, jeigu norite užtikrinti šuns sveikatą ir saugumą.

Veiklos, kurios bus naudingos šunims

Leiskite augintiniui žaisti ir mėgautis aktyviu laisvalaikiu! Pavyzdžiui, tam puikiai tiks įvairūs interaktyvūs žaislai, kurie skatina gyvūnų mąstymą bei lavina įgūdžius. 

Žinoma, jeigu oras yra pakankamai geras, bent vieną kartą per dieną galite išeiti pasivaikščioti kartu! Toks judėjimas turės teigiamos įtakos emocinei ir fizinei sveikatai, o tuo pačiu metu šuo galės susipažinti su kitais žmonėmis ir gyvūnais.

Užs. 11365