3 pagrindinės svetainių mobiliesiems problemos

asociatyv. nuotr.
Sėkmingas ir konkurencingas verslas šiandien sunkiai įsivaizduojamas be mobiliesiems pritaikytos svetainės. Vis daugiau žmonių paieškoms internete naudoja mobiliuosius įrenginius. Tai jiems leidžia greitai ir lengvai rasti tai, ko ieško. Be to, mobiliesiems pritaikytas svetaines palankiau vertina ir pati „Google“, suteikdama joms didesnį reitingą. Tai tik keletas privalumų iš daugelio. Nors iš pirmo žvilgsnio viskas atrodo idealu, kuriant svetaines mobiliesiems vis dar nepavyksta išvengti tam tikrų problemų. Pagrindines iš jų aptarsime plačiau.

1. Nereaguojantis svetainės dizainas

Svetainės dizainas, kuris puikiai atrodo monitoriaus darbalaukyje, nebūtinai taip atrodys ir mobiliojo įrenginio ekrane. Jeigu jis yra nereaguojantis, t. y. neprisitaikantis prie skirtingo dydžio ekranų, naivu tikėtis didelio mobiliaisiais besinaudojančių lankytojų srauto. Mažai kas nori rankiniu būdu koreguoti svetainės mastelį, kad galėtų ja patogiai naudotis.

Įsivaizduokite, kad norint perskaityti puslapyje esančią informaciją, reikia nuolat horizontaliai slinkti tekstą, taip pat jį vis nutolinti ir priartinti. Tikėtina, kad tokia patirtis bus nuvilianti. Todėl didelė tikimybė, kad taip tiesiog prarasite lankytojus.

Tam, kad svetainė būtų patogi naršyti, o ten esantis turinys lengvai skaitomas, jos dizainas turėtų būti interaktyvus. Mobiliųjų įrenginių ekrano dydis yra daug mažesnis nei monitoriaus, todėl svetainės puslapiai turėtų būti optimizuoti taip, kad užtikrintų optimalią patirtį visuose įrenginiuose.

2. Lėtas svetainės greitis

Lėtai įkeliami puslapiai gali būti vienas iš pagrindinių dalykų, mažinančių jūsų mobilųjį srautą. Remiantis „Google“ atlikto tyrimo duomenimis, maždaug pusė interneto naudotojų paliks svetainę, jei ši naršyklės ekrane nepasirodys per tris sekundes. Taigi siekiant išvengti didelių atmetimo rodiklių, reikėtų stengtis kuo labiau sutrumpinti šį laiką. Yra daug būdų, kaip tai padaryti, pavyzdžiui, optimizuojant vaizdinę medžiagą, sumažinant failus, naudojant CDN (angl. content delivery network, liet. turinio pristatymo tinklo) paslaugą.

Kaip dar vieną svetainės greitį lemiantį faktorių derėtų paminėti hostingą, kitaip svetainių talpinimą. Todėl svarbu jam skirti pakankamai dėmesio. Pasirinktas hostingo planas turėtų atitikti jūsų poreikius, t. y. užtikrinti reikalingus resursus.

Renkantis tokią paslaugą verta atsižvelgti ir į fizinę serverio vietą, kuri taip pat turi įtakos svetainės greičiui. Pavyzdžiui, jeigu savo tikslinei auditorijai priskiriate Lietuvoje gyvenančius žmones, geriausia rinktis lietuvišką hostingo teikėją. Tokiu būdu pasirūpinsite didesniu savo mobiliosios svetainės greičiu. Domina patikimas hostingas Lietuvoje? Spauskite ir išsirinkite savo poreikius geriausiai atitinkantį jo planą patogiai ir greitai.

3. Neaiškus puslapio turinys

Svetainės mastelio išsaugojimas, neprarandant svarbios informacijos, yra vienas iš didžiausių iššūkių kuriant svetainę mobiliesiems. Todėl be galo svarbu įsitikinti, kad kiekviename puslapyje aiškiai pabrėžiama jo pagrindinė žinutė ir turinys.

Kai kurie svetainės elementai, pavyzdžiui, meniu juosta arba grafika, patraukliai atrodo monitoriaus darbalaukyje. Tačiau mobiliajame įrenginyje jie gali blaškyti lankytojų dėmesį ir apsunkinti informacijos paiešką. Norint išvengti tokios problemos, svetainę mobiliesiems reikėtų suprojektuoti taip, kad pagrindinis jos turinys būtų rodomas pirmiausia. Tai galima padaryti, pavyzdžiui, sumažinant mygtukus ir meniu juostą.

Tikrai neverta abejoti svetainės mobiliesiems nauda. Tačiau tam, kad ji atneštų norimus rezultatus, verta pasistengti.

Užs. 8924