3 aspektai, lemiantys valymo įrenginio montavimo kainą

Andrew Ren, Unsplash nuotr.
Vis didesnė dalis žmonių renkasi gyventi užmiestyje ar sodų bendrijose, todėl nuotekų valymo įrenginiai darosi vis paklausesni. Tai leidžia ne tik pasirūpinti patogesne kasdienybe, bet ir išvengti aplinkos taršos ar net sumažinti išlaidas ilgalaikėje perspektyvoje. Straipsnyje trumpai pateikiami 3 aspektai, kurie daro įtaką valymo įrenginio montavimo kainai.

1. Techninis projektas

Norint įsirengti nuotekų valymo įrenginį, reikia gauti bendrijos ar savivaldybės leidimą. Gavus leidimą, kuriame įvardinamos sąlygos, galima pradėti rengti techninį projektą. Tam, kad pavyktų išvengti nesklandumų ir sutaupyti laiko, patariama kreiptis į specialistus.

Atestuoti specialistai parengia projektą, atitinkantį Lietuvoje galiojančias normas, standartus, taisykles ir statybos reglamentus. Žinoma, projekto rengimas yra mokamas, bet specialistai padeda išvengti klaidų, kurių atveju, tikėtina, kad išlaidos būtų gerokai didesnės. Tad sklandžiai parengtas projektas leis greičiau pradėti montavimo darbus.

2. Sklypo plotas, vieta ir grunto tipas

Valymo įrenginių kaina skirsis, priklausomai nuo sklypo ploto, vietos ir grunto tipo. Jeigu sklypas yra didesnis, o nuotekų įrenginys statomas toliau nuo namo, prireiks daugiau ir ilgesnių vamzdžių. Be to, grunto tipas taip pat turi įtakos kainai. Jeigu jis yra tinkamas, duobė pradedama kasti iš karto. Kaina išauga tada, jeigu grunto reikia atvežti papildomai.

Svarbu paminėti, kad įrenginio montavimo vietoje nesikauptų lietaus vanduo. Taip pat vertėtų nepamiršti ir sanitarinių apsaugos zonų. Remiantis reglamentais, tarp nuotekų įrenginio ir šulinio ar artezinio gręžinio turėtų būti ne mažesnis nei 15 metrų atstumas. Ekspertų teigimu, viena geriausių vietų – važiuojamoji kelio dalis namo teritorijoje.

3. Išvalytų nuotekų išleidimo galimybės

Jeigu šalia sklypo yra drenažas, griovys ar pratekantis telkinys – gaminio montavimas paprastesnis, o išlaidos – mažesnės. Tokiu atveju išvengiama reguliaraus nuotekų išsiurbimo asenizacine transporto priemone. Visgi, jeigu tokių sąlygų nėra, tuomet turi būti įrengiamas infiltracijos šulinys arba speciali talpykla vandeniui, kurį, beje, galima panaudoti vejos ar daržo laistymui. Tad šiuo atveju, montavimo kaina – didesnė, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje sumažinamos išlaidos už vandenį.

Įprastai valymo įrenginys montuojamas vieną kartą, taigi svarbu atsakingai paruošti techninį projektą, tinkamai parinkti montavimo vietą ir įvertinti kitus svarbius aspektus. Geriausia kreiptis į specialistus, kurie ne tik gamina įrenginius, bet ir teikia tiek projektavimo, tiek montavimo paslaugas. Vienos įmonės ekspertai, dirbantys prie vieno projekto, lengviau įvertins, pavyzdžiui, kokie valymo įrenginiai kaina, montavimo būdu, vieta ir išvalytų nuotekų išleidimo galimybėmis – geriausi individualiu atveju.

Užs. 11126