Policijos vadovai Šiauliams žada pertvarkų

Policijos vadovai Šiauliams žada pertvarkų

Policijos vadovai Šiauliams žada pertvarkų

Šiaulių apskrities policijoje trečiadienį viešėję Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis ir generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis domėjosi galimybėmis pagerinti Šiaulių miesto policijos komisariato pareigūnų darbo sąlygas komisariatą perkeliant į Purienų gatvę Šiauliuose.

Policijos vadovai, baigdami vizitą Šiauliuose, sutiko atsakyti į „Šiaulių krašto“ klausimus.

Edita KARKLELIENĖ

edita@skrastas.lt

Ketinama iškelti komisariatą

— Kokias reformas rengiamasi vykdyti Šiauliuose?

Generalinis komisaras Saulius Skvernelis:

— Apžiūrėjome Šiaulių miesto policijos komisariatus, kalbėjome su pareigūnais. Jų darbo sąlygos, švelniai tariant, tikrai ne kokios. Tikslas — suteikti jiems darbas sąlygas, kad būtų galima normaliai dirbti. Taip pat įrengti fukcionalią budinčią dalį.

Generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis:

— Kartu su Generaliniu komisaru ir Šiaulių apskrities policijos vadovais diskutavome, ar nevertėtų Tilžės ir A. Mickevičiaus gatvėse veikiančių miesto policijos pareigūnų įkurdinti vadinamame policijos miestelyje Purienų gatvėje 48. Čia planuojama įkurdinti ir policijos budėtojus. Jei visas tris Šiaulių miesto budėtojų dalis pavyktų sujungti į vieną, gal kažkiek patrulių pavyktų nukreipti į gatves.

Išnaudojus Purienų gatvės pastato tuščias patalpas, miesto komisariato pastatus Šiauliuose, Tilžės gatvėje 54 ir A. Mickevičiaus gatvėje 11, galima būtų parduoti.

Tokios pertvarkos ne tik pagerintų darbo sąlygas, bet ir padėtų sutaupyti lėšų, skirtų patalpų išlaikymui.

— Purienų gatvė nėra patogiausia gyventojams geografiniu požiūriu.

A. Stončaitis:

— Laikais, kai numatyta daugybė alternatyvų, geografinė policijos įsikūrimo vieta nėra labai svarbi. Juk daugybę reikalų galima sutvarkyti internetu: veikia elektroninė policija, kurios paslauga naudojantis nereikia vaikščioti į komisariatus pareiškimo rašyti. Internetu galima užsisakyti ir kai kurias kitas policines paslaugas. Daugiau kompetencijos suteikiama ir patruliams, dabar asmenybei nustatyti nebereikia važiuoti į komisariatus — tai kompiuteriu padaroma vietoje.

Biudžetas traukiasi

— Viešnagės Šiauliuose metų dalyvavote ir Šiaulių apskrities policijos metiniame ataskaitiniame susirinkime. Rezultatai nenuvylė?

A. Stončaitis:

— Šiaulių apskrities policija pernai dirbo pagal išgales. Jokių pastebėjimų ar pretenzijų dėl darbo organizavimo neturime.

Bendram šalies kontekste Šiaulių policija gerai atrodo. Keliuose sumažėjo žuvusiųjų skaičius. Didžiulis kiekis pagreitinta tvarka ištirtų nusikaltimų rodo aukštą pareigūnų darbo kokybę ir kvalifikacijos lygį. Ir tiriamoji, ir prevencinė veikla apskrityje — aukšto lygio.

— 2012 metams Šiaulių apskrities policijai skiriamas 4,9 procento mažesnis biudžetas. Ar mažėjant pinigų įmanoma užtikrinti saugumą?

A. Stončaitis:

— Mažėjimo tendencija ir Policijos departamente, ir kitose šalies įstaigose. Biudžetai traukiasi.

Neturėkime iliuzijų, kad, augant nusikalstamumui, viskas operatyviai bus ištirta. Taikantis prie šiandieninės finansinės situacijos, teks nusistatyti prioritetus.

Pažiūrėkime, koks ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje kiekis. Pinigų įsigaliojus šiam įstatymui nepadaugėjo. O tai labai svarbi nusikaltimų sritis. Ir galiu užtikrinti, kad šitokiam smurtui užkardyti skirsime maksimalų dėmesį. Tačiau tas pats patrulis vienoje vietoje vienu metu būti negali — tad gal kur nors vėliau nuvažiuosime. Resursų yra tiek, kiek jų yra.

Prioritetu išliks sunkūs ir labai sunkūs nusikaltimai. Jokių išlygų čia nebus. Gal šiek tiek nukentės smulkių nusikaltimų — tokie kaip smulkios vagystės — tyrimai.

— Šimtams ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje atlikti reikalingi ir materialiniai ištekliai. Jų nepristigs?

A. Stončaitis:

— Siekiam, kad bet koks įstatymas būtų pagrįstas materialiniais resursais. Nesakau, kad įstatymai tokie kaip Smurto artimoje aplinkoje nereikalingi, jie super reikalingi, bet tam turi būti numatyti ištekliai. Dabar akcentuojama, kad viskas turi būti atlikta iš vidinių resursų, bet ir tie resursai kažkada baigiasi.

Tačiau negąsdinkime žmonių: policija dirbo, dirba ir bus efektyvi.

— Pastaruoju metu nemažai pareigūnų paliko policiją. Ar neliekame vis mažiau saugūs?

Generalinis komisaras Saulius Skvernelis:

— Tarnyba paliko apie tūkstantį pareigūnų: vieni, užsidirbę 20-ies metų pareigūno stažą, išėjo dirbti į privatų ūkį. Didelė dalis žmonių policiją paliko dėl sveikatos būklės.

Į išėjusiųjų vietas atėjo vienas kitas. O ir negalėtume tiek priimti. Todėl likusiesiems vienur teks dirbti visu pajėgumu, o kitų policijos sferų veiklą, traukiantis resursams, teks apkarpyti.

Reikia pripažinti, kad padėtis gali tapti šiek tiek prastesnė negu buvo pernai ar užpernai. Ir tai nebūtinai susiję su nusikalstamumu.

PAGERINIMAS: Šiauliuose viešėjęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Saulius Skvernelis įsitikinęs, kad miesto policiją įkurdinus viename pastate pavyktų pagerinti pareigūnų darbo sąlygas.

Jono TAMULIO nuotr.

POLICIJA: Generalinio komisaro pavaduotojas Algirdas Stončaitis sakė esantis patenkintas Šiaulių apskrities policijos rezultatais ir aukšta pareigūnų kvalifikacija.

Šiaulių apskr. VPK nuotr.