Pamilti svetimą kraštą ir jo tradicijas padėjo ne tik... Radvilaitės kaprizas

I. Butkevičiūtės nuotr.
„Esu reiklus, žodžio žmogus – ne visiems tai patinka, bet taip esu auklėtas ir kitaip jau nebus“,- sako UAB „Biržų alus“ vadovas Juozas Narinkevičius.
„Kartais reikia tapti skęstančiu laivu, kad iš jo pabėgtų visos žiurkės ir suprastum, kas yra kas...“ – karčios patirties pamokytas, sako vienos seniausių alaus daryklų Lietuvoje UAB „Biržų alus“ savininkas Juozas Narinkevičius.

Viena seniausių alaus daryklų Lietuvoje

Paklaustas, ar teko pačiam prisidėti prie šios gamyklos įkūrimo ištakų, Juozas Narinkevičius pajuokavo: „Na, matyt, niekaip nebūčiau galėjęs prisidėti, nes tuo metu tikrai dar nebuvau gimęs. Alaus daryklos ištakos siekia 1686 metus, tuo metu Biržus valdė Radvilos. Jų, teisingiau Karolinos Liudvikos Radvilaitės garbei, mes turime alų „Radvilaitės kaprizas“. Būtent jos, Radvilaitės, dėka, jos įsakymu, po švedų antpuolio, pirmiausia buvo atstatytas alaus bravoras Biržuose, o ne Rotušės pastatas“.

Jam istorija ir tradicijos labai svarbūs, nors pats nėra biržietis. „Esu gimęs Sibire. Į Lietuvą grįžau su tėveliais tik būdamas šešerių. Baigiau mokyklą Šiluvoje, Raseinių rajone. Po mokslų Vilniuje su buvusia žmona, kuri gavo paskyrimą dirbti Biržų rajone, atvažiavau kartu ir... likau. Iš pradžių man atrodė, kad važiuojame į Biržus, kaip į pasaulio kraštą. Bet esu toks žmogus – nesiskundžiau, o stengiausi dirbti, gyventi, pritapti prie biržietiško gyvenimo būdo. Daug kam gal nepatikau, bet, matyt, iš senelio paveldėjau tvarkos, atsakingumo jausmą. To reikalaudavau ir iš kitų. Todėl didžiuotis ir puoselėti istorinį paveldą, tradicijas, man yra labai svarbu, nes taip esu auklėtas.“

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com