Motokrosininkas Klaidas Bulkauskas suka individualiu keliu: „Sieksiu važiuoti aukščiausiu lygiu“

Asmeninio albumo nuotr.
Biržietis Klaidas Bulkauskas, du sezonus atstovavęs motoklubui „Agaras“, nusprendė motokrosininko karjerą tęsti kaip individualus sportininkas ir siekti tikslo – važiuoti platesnėse trasose...
“Motokrosas – tai mano gyvenimo būdas. Motokrosas man yra viskas. Svajonės neturiu, turiu tik tikslą – važiuoti aukščiausiu lygiu, todėl daug dirbu, sportuoju ir stengiuosi tai pasiekti“,- sakė septyniolikmetis Biržų motokrosininkas Klaidas Bulkauskas. Dvejus sezonus atstovavęs Biržų motoklubui „Agaras“ ir komandai, pelnęs ne vieną medalį, vaikinas nusprendė pasukti kitu keliu – dalyvauti varžybose kaip individualiam motokrosininkui ir siekti geriausių rezultatų. O galimybė jaunajam sportininkui tapti potencialiu čempionu, kaip sakė jo tėtis Aidas, labai didelė.

Daug pergalių

Nors septyniolikmetis Klaidas Bulkauskas motokrose tik penkeri metai, aistrą šiam sportui pajuto tik pabandęs pavažiuoti motociklu. Pabandė ir „užsikabino“. Paskutinius dvejus sezonus biržietis įvairiuose čempionatuose atstovavo motoklubui „Agaras“, kurio sąskaitą papildė ne vienu medaliu. Jaunuolio laimėjimų bagaže – penktoji vieta Lietuvos motokroso čempionate, Lietuvos taurės čempionate pelnyta antroji vieta, taip pat antroji vieta iškovota ir Sėlijos taurės čempionate, trečioji – Jaunimo taurės varžybose ir t.t.

Tačiau Klaidas nusprendė, kad atėjo laikas pasukti kitu keliu – daug treniruotis ir dalyvauti čempionatuose jau kaip individualus sportininkas, siekiantis čempiono titulo.

Pabandė ir „prilipo“

Apie Klaido aistrą motokroso sportui „Biržiečių žodžiui“ daugiau galėjo papasakoti jo tėveliai Kristina ir Aidas Bulkauskai, kurie sūnų labai palaiko ir lydi į kiekvienas varžybas.

“Kai tik Klaidas paniro į šį sportą, tai stebint jo pirmuosius pasirodymus varžybose, tikrai galvodavau, kad širdis į kulnus nudardės. Bet paskui kažkaip apsipratau, nes pamačiau, kad vaikas tikrai turi talentą ir jau nebe taip baisu. Nors, žinoma, jaudulį jaučiu kiekvienų varžybų metu“,- kalbėjo Klaido mama Kristina.

Ji sakė, kad kol kas didelių traumų sūnui patirti neteko ir tikisi, kad neteks. Tiesa, pati Kristina motokrosui prijaučia nuo mažens. Jos močiutė gyveno netoliese buvusios motoklubo „Agaras“ buveinės ir buvusios Biržų motokroso trasos, tad Kristina nepraleisdavo nė vienų motokroso varžybų. Jai patiko net dulkių, kurias keldavo kalnais „skraidantys“ motociklai, kvapas...

“Kai sūnui suėjo 12 metų, pagalvojome, gal reikėtų ir jam pabandyti važiuoti motociklu? Pabandėme ir neapsirikome – Klaidui pirmasis kartas paliko tokį įspūdį, kad be motociklo jis jau gyventi negali“,- pasakojo Klaido mama.

Tikslas – siekti aukščiausio rezultato

Kaip sakė pats Klaidas – jis turi ne svajonę, bet tikslą. “Motokrosas – tai mano gyvenimo būdas. Motokrosas man yra viskas. Svajonės neturiu, turiu tikslą – važiuoti aukščiausiu lygiu, todėl daug dirbu, sportuoju ir stengiuosi tai pasiekti“,- „Biržiečių žodžiui“ savo tikslus atskleidė sportininkas. To paties iš sūnaus tikisi ir jo tėvai.

“Klaidas labai daug dirba, daug treniruojasi. Šis sportas reikalauja daug įdirbio, reikia nemažai praktikos. O sūnus jame tik penkeri metai, tačiau turint tikslą ir nuolat dirbant, pasiekiant tikslo, galima pasivyti ir tuos, kurie šiame sporte turi daugiau patirties“,- kalbėjo Klaido tėtis Aidas.

Jo nuomone, motokrosas yra viena sunkiausių sportų šakų pasaulyje. “Gal kitiems ir atrodo – ką čia reiškia sėsti ant motociklo ir važiuoti. Šis sportas reikalauja didžiulės fizinės jėgos ir ištvermės. Pasikeitė ir laikai – anksčiau turbūt tų trenerių mažai būdavo, mūsų seneliai dažniausiai treniruodavosi patys. Bet dabar viskas patobulėjo – ir technika, ir metodai. Reikia žinoti, kaip taisyklingai sėsti ant motociklo, tai ką jau bekalbėti apie kitus dalykus... Reikia ne vienerių metų „atidirbti“ techniką“,- pasakojo Klaido tėtis Aidas.

Po įtemptų treniruočių reikia pailsėti

Klaidas, bent jau vasarą, treniruojasi mažiausiai keturis kartus per savaitę. Žiemą vaikino treniruotės vyksta Latvijoje, specialiai įrengtoje neužšąlančioje trasoje. Kartą per metus – gruodžio mėnesį – Klaidas nuo šio sporto ilsisi, nors, kaip sakė jo mama Kristina, jam tai sunkiai pavyksta.

“Sūnui sunku be motociklo, jis tiesiog „spirga“, kaip nori juo vėl kuo greičiau važiuoti, jam tai toks adrenalinas... Bet mes nusistatę, kad paskutinį metų mėnesį skirtume poilsiui“,- kalbėjo Kristina.

Klaidas anksčiau treniravosi pas garsaus motokrosininko, daugkartinio Lietuvos čempiono Armino Jasikonio tėtį Rolandą, žinomą motokrosininką Dovydą Karką, latvį Uldį Freibergą. Klaidą treniravo ir biržietis motokrosininkas Aurimas Tuomas. Šiuo metu vaikiną moko Vytautas Bučas, kuris yra vienintelis treneris šalyje, baigęs specialias motokroso trenerio studijas.

Bokso trenerio pagalba

Kad būtų fiziškai stiprus ir ištvermingas, Klaidas lanko bokso treniruotes. Aidas ir Kristina pasidžiaugė, kad sūnus pateko į geras rankas.

“Negalime nepagirti bokso trenerio Virgilijaus Stapulionio, kuris yra puikus mokytojas. Jis labai atsidavęs savo darbui ir savo auklėtiniams. Mokydamas vaikus boksuotis, treneris ne tik padeda jiems sustiprėti fiziškai, bet ir ugdo psichologinę ištvermę. O visa tai Klaidui padeda ir motokroso sporte, tad treneriui esame labai dėkingi“,- gražiausiais žodžiais apie bokso trenerį V. Stapulionį atsiliepė Klaido tėvai.

Vaikino fanai – visa šeima

Jaunąjį motokrosininką palaiko ne tik tėvai, bet ir seneliai, kurie taip pat lydi anūką į varžybas. “Klaido seneliai – didžiausi jo fanai. Senelis Jūras yra pagrindinis mūsų mechanikas, jeigu sugenda, jis visada suremontuoja, paruošia motociklą varžyboms. Kitas senelis iš Pelenškių, Povilas irgi niekada nepraleidžia varžybų. Jeigu dėl darbų mes negalime sūnaus palaikyti, tai seneliai būtinai ten bus. Motokrosas labai suvienija visą šeimą – kartu ir džiaugiamės, kai pasiseka, ir liūdime, jei nepavyksta“,- kalbėjo Klaido tėvai.

Motokrosas – ne pigus sportas. Vien už dalyvavimą varžybose reikia sumokėti mažiausiai 50 eurų, o jei varžybos rimtesnės – dar daugiau. O kur dar motociklai, kurių kaina siekia kelis tūkstančius eurų, jų priežiūra, motociklininko apranga ir visa kita...

“Tai – tikrai nepigus sportas, bet, kiek galime, tiek padedame. Džiugu, kad paremia ir draugai, prijaučiantys šiam sportui ir tikintys tuo, ką daro Klaidas. Tad bet kokia parama visada praverčia“,- kalbėjo Klaido tėtis Aidas.

Mažais žingsneliais į čempionus

Kaip sakė pats Klaidas, jo tikslas – pasiekti aukščiausią lygį motokrose. O ko iš ambicingo sportininko tikisi jo tėvai?

“Tikimės, kad kitąmet Klaidas savo klasėje Lietuvos motokroso čempionate patektų į penketuką. Būtų puiku, kad Latvijos čempionate jis būtų pirmajame dešimtuke. Latvijos čempionatuose dalyvauja patys stipriausi Baltijos šalių sportininkai, kurių didžioji dalis važiuoja Europos motokroso varžybose. Konkurentai labai stiprūs, nes Latvijos motokrosininkai yra vieni stipriausių pasaulyje“,- sakė sportininko mama Kristina.

Ją papildė ir Klaido tėtis. “Geriausia tikslo siekti mažais žingsneliais. Tai tas pats, kaip lipti kopėčiomis – tarpai tarp laiptelių tegul būna mažesni, bet užtikrinti, nes užsimojus iškart žengti didelį žingsnį, koja gali ir paslysti...“,- kalbėjo Aidas.

Klaido ateities planuose – studijos Lietuvos sporto akademijoje, kurias baigęs, vaikinas taptų motosporto treneriu. Ši studijų kryptis Lietuvoje yra visiškai nauja, bet kad ji bus paklausi, abejonių nėra.

Vieninga šeima

Nors šis pasakojimas ir apie motokrosininką Klaidą, verta paminėti, kad jis ne vienintelis talentingas vaikas Bulkauskų šeimoje...

Dar vienas tėvelių džiaugsmas – plastiškoji „gulbelė“ sesutė Adelė. Jai dešimt metų ir ji – būsimoji balerina. Mergaitė jau šeštus metus lanko baleto mokyklą Panevėžyje, kurioje kiekvieną kartą ją nuveža tėtis Aidas arba mama Kristina. Kartais – ir seneliai. Taip pat, kaip į treniruotes ir varžybas veža Klaidą... Tad, kaip sakė patys pašnekovai, visa tai šeimą tik suvienija... Visi kartu ir džiaugiasi, kartu ir liūdi...