Apie lytines ir kitas gyvenimo siūlomas temas

Indra DREVINSKAITĖ (Nr. 1), Jono ir Adolfo Mekų palikimo studijų centro vyr. bibliotekininkė
Rugsėjo mėnesį savivaldybės tarybos posėdyje „Biržų atgimimo“ frakcija pateikė prašymą Biržų rajono vadovams suorganizuoti bendrą tarybos narių susitikimą su mokyklų vadovais ir mokytojais, kurie nuo šių metų rugsėjo pradės dėstyti gyvenimo įgūdžių pamokas (GĮP). Į prašymą buvo atsižvelgta – iniciatyvos ėmėsi už švietimą atsakinga vicemerė Astra Korsakienė.

Nereagavo, nes nematė iššūkių

„Biržų atgimimo“ frakcija siūlymą dėl bendro susitikimo pateikė reaguodama į visuomenėje kilusias diskusijas dėl GĮP pamokų – nuo rugsėjo pradžios mokinių tėveliai apie šį, pirmą kartą privalomai dėstomą dalyką, diskutuoja socialinėje erdvėje, vieni su kitais, galbūt retesniais atvejais – su mokytojais, švietimo specialistais. Į šias diskusijas sureagavo ir kai kurių savivaldybių vadovai, kurie išreiškė savo arba savo savivaldybės švietimo bendruomenės nuomonę dėl GĮP, o tiksliau dėl vienos temos – lytiškumo – kuri kelia diskusijas jau ir Seime.

Biržų savivaldybės administracijos vadovai viešai iki šiol niekaip nereagavo į tėvų keliamas pagrįstas ir, galbūt, ne visuomet labai pagrįstas abejones. Vicemerė susitikimo metu pasakė: „Nereagavome, nes nematėme iššūkių“. Labai smagu, kad nei mokytojai, nei švietimo specialistai dėl privalomų GĮP pamokų nematė iššūkių – vadinasi, mokslo metams pasiruošta puikiai. Bet mes šiuo atveju kalbame ne apie iššūkius mokytojams ar mokyklų vadovams, bet apie iššūkius mokinių tėvams. Susitikime dalyvavo ir Biržų rajono savivaldybės Šeimos tarybos pirmininkė Kristina Pikūnė, kuri labai taikliai įvardino tuos matomus/nematomus iššūkius – tėvų nerimą, tam tikrą baimę, kurią sukelia nežinomumas: kas, kaip, kokiais metodais, retorika, ideologija remiantis vaikams dėstys itin jautrias lytiškumo temas?

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/