Rizika ir klaidos – milijardieriaus sėkmės paslaptis

Šiaurės ekonomikos forumo ir asmeninio R. Branson archyvo nuotr.
Savo pavyzdžiu R. Bransonas įrodė, kad atkakliu darbu kiekvienas gali virsti milijardieriumi.
Mane visada žavėjo britų milijardieriaus, verslo imperijos „Virgin“ įkūrėjo Ričardo Bransono asmenybė, su kuriuo pavyko susipažinti Helsinkyje Šiaurės ekonomikos forumo metu. Jo nestandartinis požiūris į gyvenimą bei verslą, beprotiškos idėjos bei optimizmas negali nežavėti. Vienas pavyzdys. Turbūt Jums teko skambinti į kokią nors didelę įmonę ir telefono ragelyje girdėti tą nuobodžią frazę: “Mums svarbus Jūsų skambutis, tačiau visi operatoriai šiuo metu yra užimti...“. Dažniausiai tai sukelia klientų pyktį ir nepasitenkinimą. Tuo metu skrydžių bendrovės „Virgin Atlantic“ klientai išgirsta paties savininko balsą: “Sveiki, mano vardas – Ričardas Bransonas, esu "Virgin Atlantic" šeimininkas. Šiuo metu visi operatoriai užimti. Tai nėra gerai. Darysime taip, jeigu po 18 sekundžių niekas neatsakys į Jūsų skambutį, Jūs gausite 450 svarų nuolaidą. Pradedu skaičiuoti laiką – 18, 17, 16, 15...“. Klientas klausosi ir svajoja apie tai, kad operatorius nepakeltų ragelio.

Milijardierius be išsilavinimo

Vienas turtingiausių pasaulio verslininkų Ričardas Bransonas, 2000 -aisiais metais gavęs riterio titulą už nuopelnus verslo srityje, mokykloje buvo laikomas pačiu „bukiausiu“ mokiniu. 16 metų jis metė mokslus ir įkūrė savo pirmą verslą. Galiausiai jis taip ir liko be vidurinio ir aukštojo išsilavinimo.

Pirmasis R. Bransono verslas – žurnalo „Student“ leidyba. Pirmąjį kapitalą jam paskolino Eva Branson, kuri pardavė rastą juvelyrinį papuošalą už 100 svarų (dabartiniu kursu apie 2000 JAV dolerių) ir gautus pinigus atidavė sūnui. 1966 metais tėvų namo rūsyje būsimasis milijardierius pradėjo kurti naują žurnalą, kadangi kiti tuometiniai leidiniai jaunimui buvo pernelyg nuobodūs. Kai po dvejų metų išėjo pirmas jo numeris, mokyklos, kurioje R. Bransonas mokėsi iki 16 metų, direktorius jaunam verslininkui pasakė: “Sveikinu, Bransonai. Manau, kad ateityje tu sėsi į kalėjimą arba tapsi milijonieriumi“.

Žurnale „Student“ galima buvo perskaityti filosofo Žano Polio Sartro, dramaturgo Džeimso Boldvino, rašytojos Elis Voker ir poeto Roberto Greivso interviu bei straipsnius, bet leidinys nenešė pelno. Tuomet 1970 metais R. Bransonas sugalvojo pigiai pardavinėti vinilines plokšteles ir pristatinėti jas paštu. Naujas verslas buvo reklamuojamas jo žurnale ir greitai tapo sėkmingas. Jau po metų R. Bransonas atidarė garso įrašų išparduotuvę „Virgin“. Išvertus iš anglų kalbos, jos pavadinimas reiškia nekaltybę. „Visi projekto dalyviai neturėjo jokios patirties, todėl taip ir pavadinome savo parduotuvę“, – aiškino garsus verslininkas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

„BŽ“ dosjė

71 metų Seras Ričardas Bransonas – žmogus, kuris per dešimt metų nedidelę muzikos parduotuvę „Virgin“ pavertė į didžiulę pasaulinę verslo imperiją. Būsimas milijardierius gimė 1950 metų liepos 18 dieną – vienas iš žymiausių šio meto britų verslininkų, milijardierius, vienos garsiausių pasaulio verslo grupių "Virgin Group" įkūrėjas, vadovas ir ekstremalių pojūčių bei nuotykių mėgėjas. Jis yra sukaupęs 4,2 mlrd. JAV dolerių turto. Pirmąjį verslą pradėjo Stou vidurinėje mokykloje – įkūrė „Student Magazine“. Būdamas 16 metų metė mokyklą ir įkūrė pelno nesiekiančią organizaciją – studentų konsultavimo centrą. 1970 metais R.Bransonas pradėjo prekiauti muzikos įrašais paštu, netrukus po to atidarė įrašų parduotuvę Londone, Oksfordo gatvėje. Dabar jo verslo imperiją sudaro 40 įmonių, dirbančios 35 šalyse transporto, telekomunikacijų, pramogų ir kitose srityse bei turinčios net 60 tūkstančių darbuotojų. Pastaruoju metu R. Bransonas didelį dėmesį skyrė kosminio turizmo grupei, kuri siekė padaryti skrydžius į kosmosą prieinamus visuomenei vos už 200 tūkstančių JAV dolerių. Kolegos jį vadina milijardieriumi-hipiu, kadangi „Virgin“ įkūrėjas mėgsta laužyti stereotipus ir savo darbu įrodo, kad nėra neįmanomų dalykų.