Naujausios
Dėl pagalbos į mokinius mediatorius gali kreiptis mokyklinio amžiaus asmenys. S. Gužaitė teigia, kad mediacija ja sudomino mokytojos, parsivežusios šią idėją iš seminaro Vilniuje. „Labai džiaugiuosi, nes mediacija suteikė galimybę lavinti komunikacinius gabumus“, – teigė S. Gužaitė.
Mediacijos taisyklėse numatoma, kad kiekvienas turi teisę pasisakyti, būti išklausytas, negalima įžeidinėti, pasisakymai neviešinami. „Mediacija padėjo išmokti analitiškai suvokti situacijas, ypač konfliktus. Abu ginčų dalyviai turi savų priežasčių pykti ir galvoti, kad yra teisūs, bet mediatorius turi padėti priimti sprendimą, tinkamą abejoms pusėms. Svarbiausias ir naudingiausias dalykas, ko išmokau mediacijoje, yra nešališkas ir mandagus kalbėjimas, nes mediatorius negali palaikyti vienos ar kitos pusės. Nesutariantys asmenys turi pasitikėti mediatoriumi, klausimai turi būti apgalvoti ir objektyvūs“, – pasakojo S. Gužaitė.
Kiekvienas mediatorių klubo užsiėmimas yra vis kitoks. Vieni užsiėmimai yra skirti teorijai nagrinėti, todėl dalyviai žiūri skaidres, galvoja apie gyvenimiškus pavyzdžius, aptarinėja pateiktas situacijas. Kita, visiems labiausiai patinkanti veikla, konfliktinės situacijos vaidinimas, kur du klubo nariai tampa mediatoriais, o kiti du – įsivaizduojamo ginčo dalyviais. „Yra ir ramių susitikimų, kuriuose kalbame apie savo progresą arba svarbiausius klubo reikalus, veiklos plėtimą, logotipą, naujų mediatorių pritraukimą“, – pasakojo S. Gužaitė.
Šuo metu mediatorių klubas yra tik Biržų „Saulės“ gimnazijoje. Klubo nariams patiktų, jei prie jų prisijungtų ir kitų mokyklų mokiniai.