Jono Kavaliausko muzikos instrumentų kolekcijoje – bambukinė birbynė iš Amerikos

Asmeninio albumo nuotr.
Kas pažįsta Joną Kavaliauską, žino, kad jis nepraeis ramiai pro nendryną, būtinai nupjaus nors vieną augalą, iš kurio vėliau išdroš birbynę ar kitokį instrumentą savo užsiėmimams.

„Paprasti dalykai irgi gali būti patrauklūs“, – sako renginių organizatorius, unikalių muzikos instrumentų kolekcionierius Jonas Kavaliauskas. Nepaisant to, kad jis gyvena Vakarų Lietuvoje, tačiau jo šaknys yra ir Biržuose. Iš Gulbinų kaimo, Biržų rajone, kilęs jo a.a. tėvelis. Jonas veda edukacijas vaikams, tad susikrovęs įvairiausius rakandus į savo priekabėlę, jis gali atvykti į visos Lietuvos mokyklas. Viena iš jo edukacijų yra „Tradiciniai lietuvių liaudies žaidimai ir pramogos“.

Svarbiau muzika ir bendrystė

Etnomuzikavimo studijoje jau užaugo ne viena karta, kuri savo gebėjimus, meistriškumą, liaudiškų tradicijų ir muzikos supratimą demonstruoja koncertuose. Anot Jono, koncertas yra geras būdas sumotyvuoti vaikus, o kartu ir visiems parodyti, ko jie išmoko, ką veikė per visą etnomuzikavimo procesą.

Etnomuzikavimas, turi teikti vaikams džiaugsmo, tai nėra griežta disciplina, ar muštras besirengiant viktorinoms, ar konkursams. Juk mūsų seneliai, protėviai gebėdavo surengti nuostabias vakarones, šventes, šokius, nors nepažinojo nė vienos natos. „Į etnomuzikavimo studiją priimu visus vaikus, man visai nesvarbu, ar jie turi gerą klausą, ar blogą. Netgi tie, kurie neturi ypatingos klausos, išmoksta valdyti instrumentą. Pamokose svarbiausia tradicijų pažinimas, bendravimas, pasibuvimas būryje. Nesu nusistatęs prieš vaikų muzikavimo konkursus, tačiau stengiuosi jų vengti. Man labiau patinka išmokyti vaikus groti, o grojant bendrauti ir visa tai turi vykti ne dėl prizinių vietų, o dėl pačios muzikos savaime, kuri turi džiuginti“, – sako Jonas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com